„Tiklīdz cilvēki pārstāj lasīt, viņi pārstāj patstāvīgi domāt, aizver sirdi un fantāzijas tuneli galvā." (A. Hermanis, Jaunā Rīgas teātra režisors)
„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 11 gadu un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra.
Tā nodrošina bibliotēkas ar labāko un jaunāko bērnu grāmatu izlasi un interesantu pasākumu programmu. Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Pagājušajā gadā „Bērnu žūrijai" pievienojās jauniešu žūrija, iesaistot vidusskolu skolēnus. Arī šajā reizē ir kāds jauninājums – vecāku žūrija. Tas mudinās arī pieaugušos lasīt un vērtēt grāmatas. Tagad aizraujošā lasīšanas maratonā varēs piedalīties visa ģimene.
„Sapņi dzīvē ir pats galvenais. Bez sapņiem mēs esam tikai apmaldījušies rēgi, kas klīst pelēkajā ikdienā." (Džordi Sjerra i Fabra „Kafka un ceļojošā lelle")
Pagājušā gada „Bērnu/jauniešu žūrijā" piedalījāmies arī mēs – Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas skolēni, skolotāji, vecāki. Tā kā iesaistījāmies šajā lasīšanas programmā pirmo reizi, man nav ar ko salīdzināt rezultātus, bet domāju, ka pirmajai reizei tie ir pietiekami labi. Kopā „Bērnu/jauniešu žūrijā" piedalījāmies 59 dalībnieki. Visas piecas noteiktās atbilstošā vecuma grāmatiņas izlasīja un novērtēja 42 skolēni un 7 pieaugušie. Daži visas nepaguva izlasīt. Īstenībā ir tā, ka nekas nav beidzies, jo žūrijas grāmatu lasīšana turpinās. Daudziem bibliotēkas lasītājiem ir vēlme izlasīt arī citu vecuma grupu grāmatas, un tā tas arī notiek. Ja „Bērnu/jauniešu žūrijas" visas grāmatas būtu vismaz divos eksemplāros, tad lasītāju skaits pilnīgi noteikti būtu bijis lielāks. 1.-7. klases skolēnu lasāmās grāmatiņas bija vienā eksemplārā, bet 8.-12. klases un vecāku žūrijas grāmatiņas bija divos eksemplāros. Vēlreiz saku lielu paldies Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājai Ilzei Dreimanei, ka uzklausīja un atbalstīja gan viena grāmatu komplekta iegādē, gan balviņu un kliņģera sarūpēšanā noslēguma pasākumam. Pateicamies arī projektam „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa" par otro grāmatu eksemplāru dāvinājumu 8.-12. klasei un vecāku žūrijai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.02.2013.
Autore: DZINTRA VIĻEVIČA,
Ļaudonas vidusskolas bibliotekāre