Viens no aspektiem, kam, analizējot nupat notikušās pašvaldību vēlēšanas, tiek pievērsta īpaša uzmanība, ir vēlētāju zemā aktivitāte, kas samazinās ar katrām jaunām vēlēšanām. Tiek paustas bažas, ka tieši jaunie cilvēki ir tie, kas ignorē vēlēšanas un šajā dienā labprātāk izvēlas citas nodarbes nekā došanos uz vēlēšanu iecirkņiem.
Tomēr tā rīkojas ne visi. Samērā daudz studentu iepriekšējās balsošanas laikā vai vēlēšanu dienā no Rīgas mēroja ceļu uz mājām, lai izdarītu savu izvēli par labu kādam no sarakstiem.
Vairākus tādus jauniešus, kas piedalīšanos vēlēšanās uzskata par savu pienākumu, sastapām arī Praulienas pagasta pārvaldes vēlēšanu iecirknī, kur vēlēšanu norisei sekojām balsošanas pēdējā stundā un novērojām, kā veidojas balsotāju procentuālais sadalījums. Uzrunājām vienu no viņiem – Imantu Cimdiņu, kas pēc atlidošanas no Amerikas vispirms bija devies uz vēlēšanu iecirkni, lai paspētu nobalsot un tikai pēc tam satiktos ar mammu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.06.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto