Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Atkritumus izved SIA “Vides pakalpojumu grupa”

Redakcija

Autors • 02.07.2014.

Burtu lielums

Ar šāgada 1. martu Ērgļu novadā ir mainījies atkritumu apsaimniekotājs – tagad atkritumus izved SIA „Vides pakalpojumu grupa". Noslēgtais līgums starp SIA „Vides pakalpojumu grupa" un Ērgļu novada domi ir spēkā līdz 2019. gada 28. februārim. Noteiktā maksa par 1 m3 ir 12,64 EUR (bez PVN).

Līdz šim atkritumus Ērgļu novadā izveda SIA „Madonas namsaimnieks", bet šī pakalpojuma sniedzējs mainījās pēc Ērgļu novada pašvaldības izsludinātā iepirkuma konkursa rezultātu apkopošanas.

Izvēlas lētāko piedāvājumu
– Kad izsludinājām konkursu, nedomājām, ka atsaucība būs tik liela un interesi par to izrādīs kādas piecas firmas. Konkursā piedalījās arī līdzšinējais atkritumu apsaimniekotājs Ērgļu novadā – SIA „Madonas namsaimnieks", bet viņi kaut kur savos skaitļos un aprēķinos bija „apmaldījušies", līdz ar to iepirkumā uzvarēja firma no Rīgas – SIA „Vides pakalpojumu grupa" – ar lētāko piedāvājumu. Pagaidām nekādu problēmu atkritumu savākšanā mums nav, ar uzsākto sadarbību esam apmierināti, bet nekādu pretenziju jau mums nebija arī pret iepriekšējo šī pakalpojuma sniedzēju –
SIA „Madonas namsaimnieks", – vaicāts par izmaiņām atkritumu izvešanā, akcentēja Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.
Kā pastāstīja pašvaldības vadītājs, atkritumu izvešana tagad ir kļuvusi lētāka, un lielākie ieguvēji ir daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji:
– Agrāk daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksāja pēc noteiktā normatīva atbilstoši dzīvokļos deklarēto iedzīvotāju skaitam, bet tagad likumdošana to nemaz nepieļauj. Maksa ir atkarīga no izvesto konteineru skaita, kas tiek sadalīta uz iedzīvotāju skaitu. Protams, ja kāds nav noslēdzis līgumu, tad kādam ir jāmaksā viņa vietā, līdz ar to kaimiņi tagad cits citu vairāk uzpasē, un tas nozīmē, ka ir palielinājusies līdzatbildība. Dažu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji konteinerus pat aizslēdz, lai tajos atkritumus nemestu tie, kuri par to izvešanu nemaksā. Pilnīgi izskausta šī parādība vēl gan nav, joprojām atrodas gudrinieki, kuri atbrauc no laukiem, tāpat arī tie, kas Ērgļos dzīvo tikai vasarā un līgumus par atkritumu izvešanu nav noslēguši, un paslepus atkritumus izmet citu konteineros. Šai situācijā labā ziņa gan ir tā, ka atkritumi vismaz netiek izmesti mežā. Mainīt attieksmi nav iespējams vienā dienā, bet mēs pie tā strādājam, lai līgumus par atkritumu izvešanu noslēgtu visi novada iedzīvotāji.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px