Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Atklāts mākslas festivāls “Cēsis 2009”

Redakcija

Autors • 27.07.2009.

Atklāts mākslas festivāls “Cēsis 2009”
Burtu lielums

Ar izstādes "Mūslaiku varoņi" un fotoprojekta "Absolventi" atklāšanu un Leonarda Bernsteina mūzikla "Wonderful Town" („Brīnišķīgā pilsēta") koncertatskaņojumu 25. jūlijā sākās Mākslas festivāls „Cēsis 2009".

Trīs nedēļu garumā Cēsīs varēs baudīt augstas kvalitātes notikumus mākslā, teātrī un mūzikā. Šogad festivāls notiek no 25. jūlija līdz 15. augustam. Atbraucot uz Cēsīm festivāla laikā, ik dienu te sniegta iespēja piedzīvot kādu spožu mākslas notikumu laikmetīgās mākslas, mūzikas, teātra vai kino jomā. Festivāls Vidzemes pilsētā notiek trešo vasaru.

Ceļš uz galvaspilsētas statusu

Cēsis par savas attīstības stratēģijas stūrakmeni izvēlējušās kultūru – tuvākajos gados kultūras infrastruktūras attīstībā pilsētā tikšot ieguldīti 15 miljoni latu. Viens no lielākajiem projektiem ir Vidzemes akustiskās koncertzāles izveide. Cēsis līdz ar Rīgu un Liepāju ir arī viena no trim Latvijas pretendentēm uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014. gadā.

Par finansēm

Cēsu mākslas festivāla budžetu sastāda valsts, pašvaldības un sponsoru finansējums. Pirms gada kultūras ministre Helēna Demakova panāca Cēsu festivāla iekļaušanu Kultūras ministrijas budžetā, viņas pēctecis Ints Dālderis šo pozīciju ir noturējis, septiņdesmit procentus Cēsu mākslas festivāla budžeta veido valsts finansējums. Festivāla patrons joprojām ir SEB banka, kas šogad piedalās ne vien festivāla finansiālajā, bet arī programmas daļā, uzaicinot uz Cēsīm Stokholmas Karaliskā filharmoniskā orķestra  trombonu kvartetu. Kopš pirmsākumiem festivālu atbalsta Kolonna, šā gada jaunais atbalstītājs ir "Latvijas Mobilais telefons".

Festivāla atklāšana

Leonarda Bernsteina mūziklu "Wonderful Town" („ Brīnišķīgā pilsēta") festivāla atklāšanai veidoja diriģents Normunds Šnē, režisors Viesturs Kairišs, solisti Pretija Jende (Pretty Yende, Dienvidāfrikas Republika), Ieva Parša, Intars Busulis, Laimonis Pautieņus (Laimonas Pautienius, Lietuva), kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", City Jazz Band, jauniešu koris „Kamēr".

Laikmetīgās mākslas izstādē Mūslaiku varoņi Cēsu Alus brūzī īpaši festivālam veidotus mākslas darbus piedāvāja mākslinieki Ojārs Pētersons, Monika Pormale, Anta un Dita Pences, Jānis Garančs, Kristīne Plūksna, Kaspars Podnieks, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns no Latvijas, kā arī igauņi Kaido Ole, Marko Mētamms (Marko Mäetamm), Rauls Kellers (Raul Keller). Būtiski, ka latviešu mākslinieku darbi pēc izstādes slēgšanas augusta beigās pāries Laikmetīgās mākslas muzeja īpašumā. Igauņu mākslinieku dalība izstādē ir solis ceļā uz tālejošo mērķi, kad Cēsis kļūtu par vietu, kur skatīt Baltijas laikmetīgo mākslu. Kuratore Daiga Rudzāte uzsver, ka divu gadu laikā sasniegts viens no pirmajiem mērķiem – cilvēkiem Cēsis sāk asociēties ar vietu, kur vasarā redzēt laikmetīgo mākslu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 28.07.2009.

Autors: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px