Reklāma — × 150 px

Atklāj Jauniešu galvaspilsētu 2018

INESE ELSIŅA

Autors • 22.01.2018.

Atklāj Jauniešu galvaspilsētu 2018
Burtu lielums

Aizvadītajā piektdienā ar aktivitātēm Madonā, Saieta laukumā, un Smeceres kroga Mūzikas klubā tika atklāta Jauniešu galvaspilsēta 2018, kuras titulu izcīnījis Madonas novads ar tā 10 jauniešu centriem un 13 jaunatnes darbiniekiem.

Pasākuma atklāšanu vadīja Madonas jaunieši, akcentējot paveikto un iezīmējot vietas un lietas, kas Madonas pusē jauniešiem ir tuvas. Ar priekšnesumiem uzstājās saksofoniste Zane Gerenberga, mūsdienu deju grupa „Aliens", Jēkabs Sināts un Sintija Beitāne, mastā tika pacelts Jauniešu galvaspilsētas karogs.

– Jūtos lepns, ka mūsu jauniešiem un jaunatnes lietu darbiniekiem ir izdevies iegūt šo titulu, ka sapnis ir izsapņots un piepildīts, – vēstīja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
– Tas ir liels gods un dubults prieks, ka šī ideja īstenojusies Latvijas valsts simtgadē. Kad 12. augustā Liepājā ar gavilēm saņēmām šo priecīgo ziņu, to uztvērām kā darba sākumu. Gads jāpavada īpaši, esam tam gatavojušies, jaunieši ir strādājuši, un ticu, ka aktivitātes jauniešu dzīvē Madonā šogad būs tā vērtas. Madona attaisnos godu, kas tai uzticēts, un atbalsis būs visā Latvijā. Jaunieši ir paaudze, kurai nav ierobežojumu – ir sapņi, mērķi, un tie piepildās. Lai gads Madonā un visā Latvijā paiet jaunatnes zīmē!
– Latvijā titulus nemanto, tie tiek piešķirti un izcīnīti ar pašaizliedzīgu darbu, idejiskumu un mērķtiecību, – no savas puses teica Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. – Domājot par mūsu novada un Latvijas nākotni, vienmēr atceros un skatos uz jauniešiem, un man ir drošības izjūta. Arī personīgi, ja kādos brīžos trūkst iedvesmas, atliek iespurgt jauniešu bariņā, lai sevī uzņemtu jaunības garu un radošas lietas sāktu notikt. Paldies par azartiskumu, ko jūs sabiedrībai un ikvienam sniedzat! Šis gads Latvijā būs notikumiem bagāts, un ir likumsakarīgi, ka tajā iekļaujas jaunatnes pasākumi. Madonā tas būs īpašs un aktīvs laiks. Lai mums viss izdodas!
Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents Mārtiņš Šteins savā uzrunā sanākušajiem novēlēja skaisti nest Jauniešu galvaspilsētas tradīciju, kas dzimusi tikai pirms nepilniem četriem gadiem – 2014. gada vasarā: – Aicinu būt par labu piemēru pārējām pilsētām un novadiem Latvijā un vēlu lepoties ar paveikto. Jums ir jaunietis novada domes deputātu sastāvā, ir citi lieliski projekti, kurus aicinu nest tautās un stāstīt par šiem labajiem piemēriem.

Atklāšanas brīdī dzirdējām arī saplānoto, kas Jauniešu galvaspilsētas gadā īstenosies mūsu novadā. Notiks divas strukturētā dialoga konferences, no tām pirmā iecerēta jau februārī. Martā notiks pieredzes apmaiņas seminārs, maijā – koru sadziedāšanās „No Gaiziņa Latviju redzot", augustā būs Jauniešu diena un jauniešu zaļumballe, decembrī Madonā tiksies Latvijas jaunatnes darba celmlauži, lai apbalvotu labākos darbā ar jaunatni. Gads būs košs un emocijām bagāts, Madona, atver tam durvis!
Dienas otrajā pusē jaunieši pārcēlās uz Smeceres kroga Mūzikas klubu, kur, strādājot grupās, meklēja atbildes un risinājumus aktuāliem jautājumiem un problēmām. – Mēs dalījāmies pieredzē, improvizatoru vadībā mācījāmies, kā prast komunicēt neierastās situācijās un kā reizēm „izkāpt no saviem rāmjiem", – laikrakstam komentēja Paula Silava. – Vakara turpinājumā bija iespēja vērot diskusiju ar zināmām personām, tai skaitā Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču, noslēgumā dalībnieki tika aicināti uz balli kopā ar Gulbenes jauniešu grupu „Pieci". Atmiņā paliks jauniegūtie draugi, labi pavadītais laiks, rastās idejas un apziņa, ka jaunieši spodrinās Latvijas vārdu arī turpmāk.
– Viss notika, kā ieplānots, – vērtēja Mārtiņš Smilga. – Bija interesanti uzzināt par citām Latvijas jauniešu domēm un to dalībniekiem. Lielisks pasākums, kur paplašināt kontaktus un uzzināt par Madonas jauniešu darbību un centību.
Madonas novada jauniešu domes vadītāja Katrīna Lukaševica vispirms teica lielu paldies jauniešiem, kuri ar savu darbu pierādīja, ka Madona var būt Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2018: – Tās izjūtas visu pasākuma laiku bija neaprakstāmas. Bija tāds lepnums par mums, par Madonas novada jauniešiem. Atklāšana tik formāla un svinīga, bet tomēr visapkārt jaunieši ar savu degsmi, enerģiju un prieku! Smeceres kroga Mūzikas klubs radīja atmosfēru atbilstoši šim jauniešu pasākumam. Ikviens jaunietis dalījās ar saviem pieredzes stāstiem. Tā bija iespēja iegūt jaunus draugus, radīt augsni turpmākajiem pasākumiem visā Latvijā. Vakara noslēgumā – balle ar jestrām dejām un lustīgām dziesmām. Liels gandarījums par paveikto! Bija prieks satikt jauniešus no 25 organizācijām. Šis bija tikai pirmais pasākums, kas notika Madonā, bet vēl priekšā daudz piedzīvojumu.
Andis Poļaks: – Jauniešu galvaspilsētas atklāšanas diena bija patiešām piepildīta. Karoga pacelšanas laikā Saieta laukumā viļņoja lepnums un pozitīvas emocijas, jo nu pavisam bija parādīts tas, ka Madona IR Jauniešu galvaspilsēta. Dienas turpinājumā Smeceres kroga Mūzikas klubā īstenotais sarīkojums bija lielisks. Jaunieši no 25 dažādām Latvijas vietām savācās vienkopus un dalījās pieredzē par dažādiem tematiem. Būt darba grupā un dzirdēt tik dažādus pieredzes stāstus un viedokļus bija nenovērtējami. Vakara turpinājumā sarunu šova laikā bija iespēja iepazīt tuvāk jauniešu domes un Madonas novada „pērles". Pēc tam sekojošā balle bija lieliska, jauniešu mūzikas grupa „Pieci" aizķēra ikvienu, un deju laukums nebija tukšs nevienu brīdi. Prieks, ka Madonas novadā ir tik aktīvi un radoši jaunieši, kuri kopīgi var noorganizēt tik kvalitatīvu nacionāla mēroga pasākumu!
Sintija Beitāne: – Vēl pāris dienu pirms pasākuma nebiju domājusi, ka sabrauks tik daudz jauniešu. Bija patiess prieks redzēt, satikt, iepazīt jauniešus no visas Latvijas. Pasākuma atklāšana Saieta laukumā, kad pacēla karogu, bija emocionāls brīdis, jo atcerējos visu darīto, lai beidzot tiktu pie šī titula, un kas tik vēl nav priekšā! Otro dienas daļu pavadījām Smeceres kroga Mūzikas klubā. Sešās darba grupās jaunieši varēja paust savu viedokli. Sarunu šovs man patika vislabāk. Uz dīvāna tika aicināti cilvēki, kuri Madonas novada jauniešiem ir darījuši ļoti daudz. Šova reklāmas pauzēs jauniešu domes prezentēja savu organizāciju. Pasākuma laikā iepazinos ar daudziem jauniešiem, ieguvu pozitīvas emocijas un enerģiju turpmākajam gadam.
Sintija Buša: – Jauniešu domju salidojums bija lieliska iespēja kaut nedaudz iepazīt, kā darbojas jaunieši citur Latvijā. Prieks redzēt, ka tādu ir daudz, un visi ir atsaucīgi. Domāju, ka mūsu tikšanās veicinās savstarpēju jauniešu domju sadarbību. Patika darba grupa „Jauniešiem tīkams pasākums", kurā izskanēja labas idejas. Tur aktīvi bija Jaunjelgavas un Rīgas jaunieši, kas izteica priekšlikumu jaunam pasāku-
mam – „Zeķu pāris". No viņiem var mācīties nebaidīties izteikt savas domas, jo nepareizu ideju jau nav. Katrai jauniešu domei bija sagatavota vizītkarte, īpaši patika Cesvaines vidusskolas jauniešu pasaka kopā ar teātri. Varēja redzēt, ka bija piedomāts pie priekšnesuma, visi sevi parādīja no vislabākās puses.
Kristīne Kuprane: – „Madonas novads – Jauniešu galvaspilsēta 2018" atklāšanas pasākums bija visnotaļ interesants. Tas pulcēja jauniešus no visas Latvijas. Atbraukušie saprata, ka Madonā ir skaisti un ka šo titulu esam godam pelnījuši. Pasākums bija ideāls gan mums kā organizatoriem, gan jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem kā tā dalībniekiem. Noskaņa pasākuma laikā bija perfekta, saksofona skaņas un dzīvā mūzika, jauniešu sarunāšanās… – bauda un gandarījums visiem par pieredzēto un padarīto. Pēc pasākuma iegūtās emocijas ir skaisti darba augļi, kuri pierāda patiesību, ka komandā ir spēks.

23.01.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px