11. maijā Sausnējas kapsētā tika atklāta piemiņas zīme Marijai Šmitei. Melnais akmens izveidots biezas, atvērtas grāmatas veidā ar lakonisku uzrakstu – skolotāja Marija Šmite, dzim. Brutāne, 1927.01.05.-2011.05.12.
Kā pastāstīja skolotājas meitas, piemiņas zīmi (ne pieminekli) tieši tādā veidolā vēlējusies pati Marija Šmite.
Īpašu noskaņu radīja Guntara Velča vijoles skaņas un sirsnīgie, skolotājas mūža veikumu cildinošie Elitas Ūdres vārdi. Ansamblis „Pīlādzītis", pievienojoties pasākuma dalībniekiem, nodziedāja dziesmu „Nevis slinkojot un pūstot…", kas ļoti patikusi skolotājai. Pasākumā piedalījās Marijas Šmites bijušie audzēkņi un darbabiedri, kaimiņi, tuvinieki, lai ar ziediem teiktu klusu paldies par Sausnējai atdoto mūžu, par paveikto sabiedrības labā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.05.2013.
Autore: ILGA KRONĪTE,
novadpētniecības speciāliste
MĀRAS LIEPIŅAS foto