Kā informēja portāla Ziedot.lv komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne, pateicoties cilvēku atsaucībai un operatīvai palīdzībai, Ziedot.lv projekta „Laimīgai Latvijai" ietvaros sniegta būtiska palīdzība Madonā dzīvojošai ģimenei, kurai pavasarī nodega ģimenes mājoklis. Par līdzekļiem, kas no marta līdz maija beigām savākti ziedojumu kastītēs pie „Maxima" veikalu kasēm, iegādāti materiāli jaunam ģimenes mājas jumtam 1035,26 latu apmērā.
– Kopumā ziedojumu kastītēs pie „Maxima" veikalu kasēm iedzīvotāji ir saziedojuši 6323 latus. Raitā aprites sistēma nodrošināja, ka teju visi saziedotie līdzekļi jeb 6245 lati jau nonākuši pie adresātiem – 18 ģimenēm ar akūtām sadzīviskām un medicīniskām problēmām Rīgā, Madonā, Lielvārdē, Kuldīgā, Salacgrīvā, Strenčos, Liepājā, Saldū, Amatā un Ērgļos, – pastāstīja Ilze Ošāne.
Apkopojot aktīvākos ziedotājus no visām Latvijas pilsētām, reģionos visvairāk izcēlusies Jelgava (505,79 lati), Daugavpils (464, 52 lati), Liepāja (341,86 lati) un Rēzekne (225,18 latu). Kopumā visaktīvāk ziedošanā iesaistījušies tieši rīdzinieki, kas, izmantojot ziedojumu kastītes pie „Maxima" veikalu kasēm, grūtībās nonākušajām ģimenēm saziedojuši apmēram pusi no kopējā palīdzības apjoma.
– Varam būt gandarīti par cilvēku lielo atsaucību un neatsveramo atbalstu. Arī salīdzinoši vienkāršā veidā ar ziedojumu kastītēm pie veikalu kasēm esam spējuši savākt nozīmīgu summu ģimeņu atbalstam. Pateicoties tam, varam palīdzēt daudziem līdzcilvēkiem, sniedzot reālu palīdzību un nodrošinot tādas ikdienai nepieciešamas lietas kā zāles, jumts virs galvas, gaisma un siltums mājās. Tā nav tikai apģērbu vai vienkāršu mantu sagādāšana, bet nopietnu sadzīvisku problēmu atrisināšana, lai ģimenēm būtu iespēja dzīvot tikpat cilvēcīgi, kā to dara citi, – norādīja Ziedot.lv pārstāve Inese Danga.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.06.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA