Ar valsts un Eiropas fondu atbalstu līdz 2023. gadam Labklājības ministrija (LM) īstenos dažādus pasākumus sociālā darba attīstīšanā, sniedzot atbalstu pašvaldībām un radot vienotu sistēmu, kas nodrošinās efektīvu palīdzību iedzīvotājiem, par to aizvadītajā nedēļā notikušajā preses konferencē informēja labklājības ministrs Uldis Augulis.
LM sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Buraka plašāk skaidro, ka projekta ietvaros paredzēts paaugstināt sociālā darba speciālistu profesionalitāti, pilnveidot darba metodes un uzlabot dažādu iestāžu sadarbību. Sociālajiem darbiniekiem būs iespējas saņemt supervīzijas, apgūt jaunas zināšanas, papildināt savu pieredzi un kopumā uzlabot sociālo dienestu darbu.
Tāpat LM īstenos vairākas jaunas iniciatīvas, piemēram, sabiedrībā balstītu pakalpojumu attīstību pašvaldībās cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un ģimeniskas vides attīstīšanu bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Paredzēts rīkot metodiskus atbalsta pasākumus – septiņas konferences, 35 reģionālos seminārus, 15 tematiskās diskusijas, 15 periodiskos izdevumus.
„Tādējādi plānots uzlabot sociālā darba kvalitāti, kā arī sociālā darba speciālistu spējas efektīvi sniegt atbalstu sociālo dienestu klientiem. Savukārt, pilnveidojot pašvaldību sociālo dienestu prakses standartu un izstrādājot vadības kvalitātes principus, tiks veidota vienota izpratne par sociālo dienestu darba organizāciju. Šim nolūkam LM ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu plāno atvēlēt vairāk nekā 8,5 miljonus eiro. Atbalstu saņems pašvaldību sociālo dienestu un pašvaldību izveidoto sociālo pakalpojumu sniedzēju sociālā darba speciālisti. Plānots, ka projekta laikā apmācības un supervīzijas saņems 1400 personu," informē Viktorija Buraka.
Jāatgādina, ka valdība atbalstīja Profesionālā sociālā darba attīstības pamatnostādnes 2014.-2020. gadam, kas kļuvušas par pamatu vairāku sociālo darbinieku atbalsta pasākumu īstenošanai.