31. augustā Madonas katoļu draudzē viesojās Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Rīta pusē notika Mise baznīcas dārzā, Iestiprināšana, Nemitīgās Palīdzības Dievmātes ikonas iesvētīšana, kā arī svētības došana skolēniem, studentiem, pedagogiem, jauno mācību gadu uzsākot. Pēc tam sekoja pikniks baznīcas dārzā kopā ar arhibīskapu un neformālas pārrunas.
Iesākot dievkalpojumu, Zbigņevs Stankevičs pamatoja, kāpēc tiek iesvētīta Nemitīgās Palīdzības Dievmātes ikona un kur tā atradīsies.
Ikona Bizantijas stilā
– Galvenās konfesijas, kas nāk lūgties uz adorācijas kapelu Madonā, ir katoļi, luterāņi un pareizticīgie, – uzsvēra arhibīskaps. – Katoļiem grūti lūgties bez Svētākā sakramenta klātbūtnes, pareizticīgajiem lūgšanu atmosfēras nodrošināšanai svarīga ir ikona, luterāņiem – krucifikss. Šodien iesvētīšu austrumu stilā veidoto Nemitīgās Palīdzības Dievmātes ikonu, lai adorācijas kapelā turpmāk būtu visi trīs elementi – krucifikss, Vissvētākais sakraments un arī ikona.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.09.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto