Otrdien, 12. februārī, Madonas pansionāta iemītnieks Sergejs Gužgurovs ēdamzālītē sēdēja pie klāta galda un priecājās par ciemiņiem. Tā nebija dzimšanas diena vai tamlīdzīgs notikums, un pats viņš šos svētkus nerīkoja. Nelielā saieta iemesls bija divi citi cilvēcīgi silti un svarīgi notikumi – draugi un pansionāta ļaudis viņu sveica sakarā ar datorkursu beigšanas sertifikāta iegūšanu un Latvijas pilsoņa pases saņemšanu.
Tiesa gan, sertifikātu viņš saņēma ceturtdien, 14. februārī, Barkavas mācību centrā, bet pēc pases vienkārši bija jānokļūst Pilsonības un migrācijas dienesta Madonas nodaļā. Ne viens, ne otrs nebija tik viegli izdarāms, ja ņem vērā, ka Sergejs pārvietojas tikai riteņkrēslā un veselība viņam nebūt nav nevainojama. Tādēļ vēl jo vairāk gribas pastāstīt, kā Sergejs to ir panācis un kas viņam palīdzējis tā mainīt dzīvi.
Kā stāsta Rudīte Kumsāre, viss sākās ar to, ka Madonā nodibināja biedrību "Stūrakmens". Valdes priekšsēdētājs ir Ingus Dāboliņš, vietniece – Vivita Vecozola. – Mērķis bija veidot projektus, lai palīdzētu līdzcilvēkiem, un Vivitai Vecozolai šajā ziņā jau bija pieredze.
Uzrakstījām divus projektus "Atbalsts darba gaitu uzsākšanai". Vienu no tiem atbalstīja Eiropas Savienības Sociālais fonds.
Tur bija paredzētas apmācību grupas cilvēkiem, kas ilgstoši dzīvojuši mājās vai nav bijuši darba attiecībās, grupas jauniešiem, kuri nestrādā un nemācās, vientuļajām māmiņām, daudzbērnu ģimenēm, tostarp bija paredzēta apmācība arī invalīdiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.02.2008.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
OĻĢERTA SKUJAS foto