Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Apbalvoti NMPD darbinieki

LAURA KOVTUNA

Autors • 20.07.2017.

Apbalvoti NMPD darbinieki
Burtu lielums

Atzīmējot septiņu gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), 30. jūnijā svinīgā ceremonijā NMPD vadības centrā Rīgā tika godināti dienesta darbinieki par augsti profesionālu un pašaizliedzīgu darbu, īstenojot dienesta misiju – glābt un saglabāt cilvēku dzīvības.

NMPD direktore Sarmīte Villere apbalvojumus pasniedza vairākās nominācijās: „Par ieguldījumu", „Par profesionalitāti", „Par pašaizliedzību", kā arī „Atzinības raksts" un „Pateicība". Šajās nominācijās apbalvojumus saņēma vairāk nekā simts NMP dienesta darbinieku no visas Latvijas, tostarp no Valmieras, Cēsīm, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Madonas, Gulbenes, Daugavpils, Rēzeknes, Višķiem, Ilūkstes, Tilžas, Rīgas, Kandavas, Ogres, Kuldīgas, Liepājas un Ventspils.
Savukārt 163 NMP dienesta darbinieki no visas Latvijas saņēma apbalvojumu „Par ilggadību" – pateicībā un atzinībā par šim darbam veltītajiem 25 savas dzīves gadiem.
Apbalvojumus saņēma gan „113" dispečercentra mediķi, gan arī brigāžu personāls par augstu profesionalitāti, nodrošinot palīdzību pacientiem un cietušajiem sarežģītos apstākļos vai īpaši kritiskās situācijās. Godināti tika arī darbinieki par pašaizliedzību situācijās, kad izsaukumu laikā riskam bijusi pakļauta arī paša veselība vai dzīvība. Apbalvojumu kā atzinību par paveikto saņēma arī NMP dienesta Specializētās medicīnas centra mediķi, kuri dodas palīgā reģionu slimnīcām kritiski slimu pacientu un smagi cietušo glābšanai. Apbalvojumi piešķirti, izvērtējot paveikto 2016. gadā.
Lai arī ik dienu NMP dienesta darbinieki ir gatavi glābt dzīvības, tomēr apbalvošanai izvirzīti vairāki gadījumi, kuros brigādēm bija jādarbojas īpaši sarežģītos apstākļos.
Ar NMPD apbalvojumiem novērtēti arī vairāki veiksmīgi reanimācijas gadījumi, kad brigāžu mediķiem sarežģītās situācijās izdevies no klīniskās nāves atdzīvināt cilvēkus, kuri vēlāk pilnībā atguvuši veselību. Tāpat atzinīgi novērtēti vēl daudzi citi sarežģīti gadījumi, kuros brigāžu personāls apliecinājis augstu profesionalitāti un pašaizliedzību.
Apbalvojumu „Par pašaizliedzību" piešķir par pašaizliedzīgu rīcību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā, sniedzot palīdzību īpašos, sarežģītos un neikdienišķos apstākļos vai situācijās, kas apdraud paša palīdzības sniedzēja dzīvību un veselību.
Šo apbalvojumu Madonas reģionā saņēma Vidzemes reģionālā centra Madonas NMP brigāde: Baiba Briede, ārsta palīdze, Sandra Dauģe, ārsta palīdze, un Andris Berģis, operatīvā transportlīdzekļa vadītājs, par šādu gadījumu: pagājušā gada vasarā NMPD saņēma izsaukumu uz kokzāģētavu Vidzemē, kur vīrietim vēderā bija iedūrusies liela, asa koka šķēpele un dzīvības glābšanā bija nozīmīga katra sekunde un darbība. Pateicoties komandas saskaņotajām darbībām, spējai ātri un nekļūdīgi pieņemt pareizus lēmumus un rīkoties, vīrieša dzīvība tika glābta. Vēlāk par viņa dzīvību turpināja cīnīties slimnīcu mediķi, kuriem palīgā devās arī NMPD Specializētās medicīnas centra ārsti.
Savukārt apbalvojums „Par ilggadību", veltot 25 un vairāk savas dzīves gadus pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības darbam, šogad ir piešķirts Ingai Ešotei, Madonas brigāžu atbalsta centra ārsta palīdzei (29 darba gadi), un Raimondam Ielejam, Ērgļu neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākajam operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājam (27 darba gadi).
Jāpiemin, ka Inga Ešote un Raimonds Ielejs savus apbalvojumus vēl tikai saņems drīzumā no NMPD Vidzemes reģionālā centra vadības.


21.07.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px