Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Apbalvoti labākie sociālie darbinieki Latvijā

Redakcija

Autors • 27.11.2013.

Apbalvoti labākie sociālie darbinieki Latvijā
Burtu lielums

Svinīgā ceremonijā piektdien, 22. novembrī, labklājības ministre Ilze Viņķele apbalvoja labākās sociālās darbinieces Latvijā. Pirmo vietu ieguva sociālā darbiniece Ilona Džigure (Balvi), otro – Inga Ābiķe (Ventspils) un Sandra Darkevica (Rīga).

Labklājības ministrija (LM) konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā" šogad izsludināja pirmo reizi, un tajā tika pieteikti 49 pretendenti no visas Latvijas. Konkurss tika rīkots ar mērķi apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, popularizēt sociālā darbinieka profesiju Latvijā.
Kā informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Užule, no Madonas reģiona dalībai konkursā bija pieteikta viena pretendente – Inese Zālīte, kas strādā Madonas novada sociālajā dienestā. Viņa ir koordinējusi mājaprūpes biroja darbību, kas nodrošina sociālo aprūpi mājās Madonas novada iedzīvotājiem. Šobrīd Inese Zālīte veic sociālo darbu ar ģimenēm ar bērniem, kas viņai ir jauns izaicinājums.
Inese Zālīte ārpus darba pienākumiem brīvprātīgā kārtā aktīvi darbojas Madonas zupas virtuves darba koordinēšanā, ir Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas brīvprātīgā. Viņa ir gaišs, optimisma un uzņēmības pilns cilvēks, pie kura cilvēki labprāt vēršas ne tikai pēc palīdzības, bet arī lai aprunātos. Labāko sociālo darbinieku apbalvošanas pasākumā Inese Zālīte apliecināja savu patriotisko un latviski vienkāršo dzīvesziņu, ierodoties pašas rokām darinātā tautastērpā.
Visaktīvāk sociālie darbinieki pieteikti no Jelgavas, Rīgas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils. Konkursā piedalījās gan pašvaldību sociālo dienestu, gan dažādu sociālo pakalpojumu sniedzēju iestāžu darbinieki, tai skaitā arī struktūrvienību vadītāji, pateicībā saņemot atzinības rakstus. Savukārt laureātes balvās saņēma skaistumkopšanas procedūras, SPA, vakariņas un nakšņošanu viesnīcā „Hotel Jurmala Spa", pārsteigumu no TV3 raidījuma „Ievas pārvērtības", kā arī dāvanu karti 300 latu vērtībā no tirdzniecības centra „Domina Shopping".
Iesniegtās anketas vērtēja un uzvarētājus noteica LM, Sociālo darbinieku biedrības, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas izveidota žūrija. 

Autore: LAURA KOVTUNA

Foto no LM arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px