26. septembrī, kā jau informējām, Latvijas Republikas Prokuratūra atzīmēja savas dibināšanas 25. gadadienu.
Par godu šim notikumam 25. septembrī Rīgā notika gadadienai veltīti pasākumi, kuros piedalījās arī Madonas rajona prokuratūras pārstāvji.
Pēc svinīgas ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa un Nacionālo bruņoto spēku orķestra defilē priekšnesuma Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika svinīgā sēde, tajā klātesošos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un citi aicinātie viesi. Sēdes laikā klātesošos ar video palīdzību uzrunāja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kas atrodas vizītē ASV un nevarēja ierasties klātienē.
Svinīgajā pasākumā notika arī prokuroru, prokuratūras darbinieku, kā arī bijušo kolēģu apbalvošana. Kā „Staru" informē LR Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka, ar LR Prokuratūras 25. gadskārtas piemiņas zīmi tika apbalvoti Madonas rajona prokuratūras virsprokurors Vilnis Burka un kancelejas pārzine Zenta Dzenovska.
Savukārt pirmo reizi prokuratūras vēsturē atbilstoši likuma prasībām ir nodibināti jauni apbalvojumi – Prokuratūras I, II un III pakāpes Goda zīmes, Prokuratūras Atzinības raksts un Prokuratūras Pateicības raksts.
Ar III pakāpes Goda zīmi apbalvota arī Madonas rajona prokuratūras prokurore Jolanta Tropa.
Svētku dalībniekiem tika demonstrēta dokumentālā filma par prokuratūras izveidošanas vēsturi. Savukārt Ģenerālprokuratūras telpās bija iespēja apmeklēt prokuratūras vēsturei veltītu izstādi.