Naktī uz 12. janvāri Ērgļu pagasta "Podnieka namā" ugunsgrēks aprija Ērgļu mākslas skolas skolotāja Andra Džiguna ģimenes mītni.
Lai gan Andris jau daudzus gadus ir viens no Biksēres ugunsskulptūru festivāla dalībniekiem, kur uguns kā visa pirmelements palīdz tēlniekiem veidot mākslas darbus, viņu pašu šī stihija saudzējusi nav. 2007. gadā nodega Andra darbnīca (vēlāk tā tika atjaunota), pirms pusotras nedēļas – māja. Guļbūve ir nodegusi pilnībā, no iedzīves neatstājot neko. Sažņaudzas sirds, atceroties Andra palēnām iegādātos un meistarīgi spēlētos mūzikas instrumentus – bungu komplektu, dažnedažādas citas perkusijas un ģitāras. Sadeguši neskaitāmi mūzikas ieraksti, Andra dzīvesbiedres Ingūnas stelles ar rakstainiem audekliem, mākslas darbu kolekcija, krāsas, nerunājot par visiem sadzīves priekšmetiem. Nav ne dokumentu, ne atslēgu, ne mazākās adatas. Var tikai skaļi izsaukties – labi, ka pats dzīvs! Pēc ugunsnelaimes mājas saimnieks ar apdegumiem ievietots ārstniecības iestādē Madonā, no rīta aizvests uz Rīgu, Valsts apdegumu centru, kur ārstējas joprojām. Ingūna un abu dēli atrodas Dānijā (Ingūna tur strādā trešo gadu, abi puikas ir prom īsāku brīdi – Dānijā mācās).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto
Tie, kuri vēlas palīdzēt Andrim Džigunam, aicināti ziedot uz viņa kontu LV41HABA0551034657185, ar norādi „Ziedojums Andrim Džigunam mājas atjaunošanai".