Komentējot ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanu rezultātus gan vēlēšanu naktī, gan pēc tam, uzmanība tika pievērsta arī salīdzinoši zemajai vēlētāju aktivitātei, kas pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas parlamenta vēlēšanās bijusi vismazākā.
Vēlētāju aktivitāte nedaudz samazinājusies arī bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados, bet ne visos. Piemēram, Cesvaines novadā 11. Saeimas vēlēšanās ir piedalījušies par 8 pilsoņiem vairāk nekā 10. Saeimas vēlēšanās. Arī Madonas kultūras nama filiālē „Vidzeme" aktīvo vēlētāju skaits ir palielinājies par pieciem. Tiesa, visā Madonas novadā vēlēšanās piedalījušos skaits ir sarucis par 667. Interesanti, ka Ērgļu novada Sausnējas pagastā šajās vēlēšanās piedalījās tieši tikpat, cik vēlot 10. Saeimu – 242.
Visaktīvāk ārkārtas parlamenta vēlēšanās, kā liecina CVK mājas lapā pieejamā informācija, mūsu pusē piedalījušies Ērgļu novada ļaudis – 1885 vēlētāji jeb 65,98% (valstī 60,55%). Ērgļos savu izvēli izdarīja 1489, Jumurdas pagasta pārvaldē –
154, Sausnējas pagastā – 242 pilsoņi. Iespēju balsot atrašanās vietā Ērgļu novadā izmantoja 146 pilsoņi jeb 5,11%.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.09.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA