Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Akcija “Palīdzi skolēnam!” turpinās

Redakcija

Autors • 04.09.2009.

Akcija “Palīdzi skolēnam!” turpinās
Burtu lielums

Šogad, tuvojoties jaunajam mācību gadam, novados un pagastos tika rīkotas dažādas akcijas, lai palīdzētu skolēniem. Arī Madonas invalīdu atbalsta centrs sadarbībā ar Madonas nevalstisko organizāciju atbalsta centru un Madonas evaņģēliski luterisko draudzi rīkoja šādu akciju.

Diakonijas centrā tā noslēdzās 28. augustā, bet Madonas invalīdu atbalsta centrā palīdzēt skolēniem, ziedojot mantas un citas lietas, kas nepieciešamas skolai, var vēl līdz 25. septembrim.

– Diakonijas centrā akcija ir noslēgusies, un, manuprāt, tā bijusi veiksmīga, jo ieradās ap 30 cilvēku, kas izvēlējās sev nepieciešamās lietas, bet 17 cilvēku tās ziedoja. Uz diakonijas centru brauca pat cilvēki no citiem pagastiem. Esmu priecīga, ka šādā veidā spējām palīdzēt, jo tiešām daudzi ir tādā situācijā, ka trūkst līdzekļu, lai bērniem nodrošinātu izglītību, un mēs kaut vai nedaudz varam viņus balstīt.

Vairāk tika ziedotas drēbes un apavi, bet tika nestas arī somas, klades, rakstāmpiederumi un mācību grāmatas, pat krelles un auskari, saulesbrilles, arī mobilie telefoni.

Šāda akcija diakonijas centrā tika organizēta pirmo reizi, un, manuprāt, atsaucība bija liela. Diemžēl cilvēki aktīvāki kļuva tikai tad, kad tā jau tuvojās noslēgumam. Līdz ar to lietas, kas netika paņemtas, aiznesām uz Invalīdu biedrību, kur vēl šobrīd risinās akcija „Palīdzēsim skolēniem!". Noteikti arī nākamgad to organizēsim, jo tai jākļūst par tradīciju. Mums apkārt ir daudz cilvēku, kam nepieciešama palīdzība. Domāju, ka turpmāk atsaucība būs lielāka, jo iedzīvotāji būs informētāki. Ir jādarbojas, jo, ja darīs, tad būs arī rezultāti, – uzskata Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes diakonijas darba vadītāja Rudīte Kumsāre.

Savukārt Madonas NVO atbalsta centra vadītāja Raita Sondore stāsta: – Mums akcija vēl rit pilnā sparā, un esam priecīgi par cilvēku atsaucību. Daudz mums palīdzēja arī diakonijas centrs, jo tur akcija jau ir noslēgusies. Joprojām cilvēkiem ir iespēja nākt uz Parka ielu 4 un nest sev vairs nevajadzīgas lietas, kā arī nākt sameklēt to, kas varētu noderēt. Akciju atbalsta arī citu pagastu un novadu iedzīvotāji. Šobrīd ir apavi, apģērbs, kā arī darba burtnīcas 10. klasei. Aicinu cilvēkus nākt un jautāt to, kas viņiem nepieciešams, tad arī centīsimies palīdzēt vajadzīgo sameklēt.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px