Pavasarim pieņemoties spēkā, krāšņākas tapušas Madonas puķu dobes un apstādījumi. Diemžēl, kā tas ticis novērots arī iepriekšējās sezonās, atrodas varoņi, kuriem neko skaistu nevajag un kuru spēka apliecinājumi aprobežojas ar nevainīgu stādiņu izraustīšanu un izmētāšanu.
Tā ceturtdienas rītā Madonā, pie lūgšanu kapelas, pamanītas puķu dobē paretinātas tulpju stādiņu rindas, par ko "Stara" redakcijai ziņoja vairāki lasītāji. Daži ziediņi vienkārši nolauzti un pamesti, citi – izrauti ar sakni un aizmesti pat pāri ielai.
Diemžēl Madonas novada pašvaldībā tas nav nekāds jaunums. Kamēr vērsties pie pašiem nekauņām un apelēt pie viņu cieņas un godaprāta, visdrīzāk, būtu veltīgi, pašvaldības pārstāvji aicina neklusēt tos, kuri šajā vai citā gadījumā manījuši kādas kaitnieciskas darbības.
„Tīras un sakoptas apkārtējās vides nodrošināšanas nolūkos Madonas novada pašvaldība iegulda nozīmīgus līdzekļu resursus.
Diemžēl, joprojām atsevišķos gadījumos cilvēku rīcība pret dabu un pret pilsētā izveidoto infrastruktūru ir nekaunīga, vardarbīga un bezatbildīga. Atgādinām, ka šāda rīcība ir sodāms pārkāpums.
Tāpēc situācijās, ja esat aculiecinieks kādam sabiedriskās kārtības neievērošanas, demolēšanas vai vides piesārņojuma gadījumam Madonas pilsētā, Madonas novada pašvaldība aicina būt aktīviem un ziņot par šāda veida pārkāpumiem un necienošu rīcību jums ērtākajā veidā:
* zvanot uz Valsts policijas palīdzības tālruni 110 (tas ir bezmaksas tālrunis, sasniedzams visu diennakti, darbojas gan no mobilā, gan fiksētā tālruņa un operatīvi savienos ar jebkuru Latvijas dežūrdaļu);
* zvanot Madonas novada pašvaldības kārtībniekiem – Gatim Kušķim uz tālruni 28639412 vai Robertam Krauklim uz tālruni 28760063;
* rakstot elektronisku vēstuli un/vai sūtot fotogrāfijas kā pierādījumu par fiksēto gadījumu Madonas novada pašvaldībai uz e-pastu [email protected] (vēstule var būt anonīma);
* rakstot elektronisku vēstuli un/vai sūtot fotogrāfijas kā pierādījumu par fiksēto gadījumu Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim uz e-pastu [email protected] (vēstule var būt anonīma).
Izmantojiet kādu no minētajiem informēšanas veidiem, nestāviet malā un neklusējiet! Tikai kopā mēs varam savu pilsētu padarīt skaistāku, sakoptāku un drošāku," aicināja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Riekstiņa.