Laikā no 26. līdz 30. jūlijam jau 14. reizi miera skrējiena „Peace Run" Eiropas posma ietvaros Latvijā viesosies daudznacionālā skrējēju komanda (plānots 15 cilvēku sastāvā). Sākot ar šā gada februāri, vairāk nekā astoņu mēnešu garumā komanda ar miera lāpu apceļos visas Eiropas valstis, veicot ap 24 000 km garu distanci. 2014. gada skrējiena pasākumi paralēli noritēs arī ASV, Āzijā, Centrālamerikā un Dienvidamerikā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē.
Galvenais mērķis ir ar skriešanas palīdzību savienot cilvēkus ar visām viņiem piemītošajām atšķirībām un ļaut sajusties katram kā svarīgai un neatņemamai daļai no pasaules ģimenes. Skrējienam nav oficiālu lielu sponsoru, un tā mērķis nav kādu politisku vai reliģisku ideju propagandēšana, bet drīzāk šo atšķirību izlīdzināšana, parādot, ka savā būtībā mēs visi esam vienlīdzīgi, skaisti un ka katrs atsevišķi un visi kopā mēs tiecamies pēc miera un harmonijas savā starpā. Skrējiena dalībnieki nes savu labo gribu un dalās tajā ar ikvienu, ko satiek, un dod iespēju ikvienam ielikt kādu daļu no sevis šīs idejas veicināšanā. Skrējiena ceļā sportisti un nesportisti, bērni un vecāki, lieli un mazi tiekas, lai paskrietu kopā, nodotu sadraudzības lāpu no rokas rokā vai arī vienkārši paturētu to rokās, paužot savu labo gribu gaišākai pasaulei.
Skrējēji apmeklē skolas, interešu un skrējēju klubus, kā arī vietējās un valsts varas institūcijas – visus, kas jūtas iedvesmoti tikties ar komandu un piedalīties savu iespēju robežās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.07.2014.
Autore: DAIGA AKMENTIŅA,
Latvijas Neredzīgo biedrības
Jēkabpils reģiona Madonas novada valdes locekle