„Latvijas Pasts" aicina pensionārus, kas līdz šim saņēmuši pensiju mājās, bet kādu no iepriekšējo mēnešu pensijām nav saņēmuši (nav bijuši mājās dienā, kad pastnieks pensiju piegādā), līdz 30. jūnijam doties uz pasta nodaļu un nesaņemto pensiju izņemt.
– Šis aicinājums attiecas uz kopumā 3300 pensionāriem visā Latvijā. Vēlamies uzsvērt, ka uz pensionāriem, kuri pensiju saņem savā Pensijas kontā jeb PNS kontā, šis paziņojums neattiecas – pensijas izmaksas kārtība netiek mainīta, – informē VAS „Lavijas Pasts" sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Kreicberga, skaidrojot, ka neizņemtā pensija ir pensija, ko klients nav saņēmis savā dzīvesvietā pensijas izmaksas noteiktajā datumā. Pensiju, kuru pensionārs nav saņēmis dzīvesvietā, var saņemt savā pasta nodaļā nākamo 12 mēnešu laikā, tomēr Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ir nolēmusi ar 1. jūliju no neizņemtajām pensijām ieturēt Ls 1,22.
Tas nozīmē, ka pensionārs varēs saņemt savu pensiju par šādu summu mazāk. VSAA šādu kārtību skaidro ar informācijas apstrādi, un nesaņemtās pensijas tiks nosūtītas piegādei pensionāriem dzīvesvietā atkārtoti kārtējā izmaksas datumā. „Latvijas Pasts" uzsver, ka uz pensionāriem, kuri pensiju līdz šim saņēmuši pastā savā Pensijas kontā (PNS kontā), nekādi nav attiecināms aicinājums izņemt uzkrātās pensijas. No PNS konta pensionārs joprojām varēs izņemt savu pensiju jebkurā laikā vai – tieši pretēji – uzkrāt to kontā, bez kādiem citiem papildu maksājumiem vai ieturējumiem.
Autore: BAIBA MIGLONE