Ir atkal laiks,
Kad sveces ienāk mājā –
Ar Adventi tā pirmā, otrā, trešā, ceturtā…
Praulienas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa" audzēkņi un darbinieki pirmdien kopīgā rīta aplī pulcējās zālē ap lielo Adventa vainagu.
Visus kopā aicināja Rūķenīte (vadītājas vietniece izglītības jomā Inese Kolneja) un lācēns Tedis. Lācēns savā sirsniņā bija noglabājis rīta lūgšanu, ko iemācīja klātesošajiem. Rūķenīte aicināja pirmo Adventes sveci aizdegt mājas saimniecei, „Pasaciņas" vadītājai Daigai Maderniecei. Viņa iemācīja visiem Ziemassvētku dziesmiņu „Iedegsim sveces", savukārt lācēns mudināja mājas iemītniekus izrotāt Adventa vainagu ar 108 bērnu un „Pasaciņas" labo feju plaukstu aplikācijām. Katram audzēknim tika izdalīta rūķu brīnumcepurīte, kurā Ziemassvētku gaidīšanas laikā par labiem darbiem varēs atrast mazus pārsteigumus. Šīs cepurītes līdz svētkiem rotās mūsu mazuļu skapīšus. Pirmo saldumiņu bērni saņēma no lācēna Teda.
Pasākuma laikā vienojāmies katru pirmdienu sanākt kopā, lai aizdegtu nākamās sveces vainagā, vienotos par nedēļas laikā veicamajiem darbiņiem: pirmajā nedēļā saposīsim un rotāsim „Pasaciņu"; otrajā nedēļā gatavosim Ziemassvētku ielūgumus un apsveikumus; trešajā nedēļā gaidīsim svētkus, gatavojot priekšnesumus un cepot piparkūkas, bet ceturtajā nedēļā visi kopā svinēsim jaukos, brīnumainos svētkus.
Gaidot Ziemassvētku brīnumu, vēlam visiem domāt gaišas domas un darīt labus darbus. Mēs savus labos darbus caur dziesmām un dejām aizsākām Madonas pansionātā, bet 19. decembrī dāvāsim Ziemassvētku koncertu mētrēniešiem viņu skaistajā tautas namā.
DAIGA MADERNIECE,
INESE KOLNEJA
Foto no PII "Pasaciņa" arhīva