2015. gada 4. maijā svinam 25 gadus Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijai, kas dokumentāli apstiprināja, ka Latvijā tiks atjaunota neatkarīga valsts.
Izjūtas, kādas bija, gaidot Augstākās Padomes deputātu balsojumu, un saviļņojums, uzzinot, balsojuma rezultātus, nāk atmiņā arī pēc 25 gadiem. No 198 deputātiem par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu nobalsoja 138. Toreizējā Madonas rajona iedzīvotājus pārstāvēja četri deputāti: Eduards Berklavs (151. Madonas vēlēšanu apgabals), Jānis Gavars (152. Cesvaines vēlēšanu apgabals), Pēteris Krūgaļaužs (154. Varakļānu vēlēšanu apgabals), Valdis Šteins (153. Ērgļu vēlēšanu apgabals), kas visi darbojās Tautas frontes frakcijā. Ar vienu no viņiem, novadnieku Pēteri Krūgaļaužu, tiksimies Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs 29. aprīlī pulksten 11.50. Būs arī iespēja skatīt fotokadrus no vēsturiskās Augstākās Padomes sēdes un iedzīvotāju manifestācijas Daugavas krastmalā Rīgā. Attēli šopavasar tika iemantoti no fotokorespondenta Borisa Koļesņikova. Jāatzīst, ka Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājumā par šo tēmu ir ļoti maz liecību, tāpēc aicinājums ikvienam, kura rīcībā tādas būtu, piedāvāt muzejam.