14. jūnijs ir diena, kad pieminam to mūsu tautas daļu, kas 1941. gadā tika varmācīgi aizvesta no dzimtenes un iznīcināta vai nolemta ilgstošam ciešanu ceļam. Šī diena mums atgādina par cilvēku garīgā spēka izpaudumu, liek aizdomāties par vispārcilvēciskajām vērtībām, palīdz nošķirt lielās lietas no sīkām.
1941. g. 14. jūnijā no Latvijas aizveda 15 424 cilvēkus.
Vēstules atradēja E. Akmentiņa raksta P. Norvila vecākiem.
God. Kungs!
Š. g. 15. jūnijā caur Ogri no Rīgas brauca apcietināto latviešu ešelons.
No vagona kāds kungs (ar brillēm) izmeta zīmīti ar apmēram šādu saturu.
„Aizbraucu uz Vissavienību. Drēbes un viss cits ir līdzi. Darījis nekā neesmu, tādēļ ceru drīz būt atpakaļ. P. Norvilim Stalīdzānos. Skūpstu – Pičs."
Zīmīti aizsūtīju, bet nezinu, vai Jūs viņu saņēmāt. Tagad rakstu otrreiz. Ja Jūs šo un, varbūt, arī pirmo zīmīti esiet saņēmuši, lūdzu paziņot uz adresi: E. Akmentiņa Ogrē Upes prospektā Nr. 11, lai es zinātu, ka minētā aizbraucēja lūgumu par zīmītes nosūtīšanu esmu izpildījusi.
E. Akmentiņa
Ogrē 18. VII. 41. g.
PLašāk lasiet laikrakstā STARS 14.06.2011.