No 30. oktobra līdz 5. novembrim Sanktpēterburgā notika 1. Vispasaules krievu valodas festivāla fināls, kurā piedalījās arī Madonas Valsts ģimnāzijas skolniece Santa Vosele (11.a klase) un trīs absolventes, tagad jau 1. kursa studentes – Santa Sudraba, Santa Mūsiņa un Renāte Briška.
Festivāls norisinājās divu gadu garumā četrās dažādās kategorijās. Pirmā kārta – gramatikas tests internetā, kurā piedalījās 51 500 dalībnieku, otrā kārta – radošo darbu (eseju) konkurss, kurā piedalījās 1800 dalībnieku. No Madonas Valsts ģimnāzijas uz 2. kārtu tika uzaicinātas 5 dalībnieces, no kurām 4 iekļuva klātienes finālā. Jāpiebilst, ka finālistēm pašām bija jāmaksā tikai par vīzu, ceļu un apdrošināšanu.
Divas kārtas
Fināls sastāvēja no divām kārtām – rakstiskās un mutiskās. Pēc videofragmenta noskatīšanās vajadzēja izpildīt testu, tad uzrakstīt izvērstas atbildes uz jautājumiem par Carskoje Selo, liceju, Aleksandru Puškinu, pēc tam 10 finālistiem – mutiskā kārta par tēmu „Krievija. Valsts. Vēsture. Literatūra. Kultūra. Ģeogrāfija. Politika". Uzvarēja skolēni no Mongolijas, Uzbekistānas un Melnkalnes. Mums pietrūka zināšanu krievu literatūrā. No diskusijām ar citu valstu skolotājiem varēju secināt, ka, mācot krievu valodu (svešvalodu), tomēr daudz uzmanības stundās tiek veltīts arī krievu literatūrai. Kolēģe Stefania Cochetti no Dženovas tikko bija izdevusi mācību grāmatu krievu literatūrā itāļu skolēniem. Tā kā esmu vairāku mācību grāmatu līdzautore, man radās interese ar to iepazīties. Secinājums vienkāršs – jā, tur ir nopietni autori un darbu fragmenti, tikpat nopietns darbs ar leksiku, komentāri itāļu valodā.
Plašāk lasiet liakrakstā STARS 03.12.2011.
Autore: AIJA ŠMEISA,
Madonas Valsts ģimnāzijas
krievu valodas skolotāja
Foto no personiskā arhīva