Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ziemassvētki klāt!

Redakcija

Autors • 21.12.2007.

Burtu lielums

Rīt Adventa vainagā iedegsim jau ceturto sveci, parīt dosimies uz Ziemassvētku dievkalpojumiem, un tad arī gada skaistākie svētki būs klāt. Kādā noskaņā Ziemassvētkus sagaida pašvaldību vadītāji, to vakar jautāju Barkavas un Vestienas pagasta padomes priekšsēdētājiem Staņislavam Smelteram un Dainim Baškevicam.

Visos laikos ir svinēti

– Ziemassvētki visos laikos ir svinēti. Es esmu dzimis un audzis katoļu ģimenē. Atceros, kā tēvs gāja uz baznīcu un dažreiz arī mūs, bērnus, paņēma līdzi, kā pēc tam mājās ēdām kaladas… Vienmēr mājās tika pušķota Ziemassvētku eglīte, pie tās bija jādeklamē dzejoļi. Arī tagad Ziemassvētku eglīte ir nolūkota un jau atnesta mājās – atbrauks mazbērns, un tad tā tiks rotāta, – Ziemassvētku noskaņas bērnībā un tagad atklāj Barkavas pagasta padomes priekšsēdētājs Staņislavs Smelters. – Ziemassvētku brīvdienas šogad ir neierasti garas, bet divās darbdienās, kas šajā gadā vēl palikušas, būs jāpieņem svarīgi lēmumi. Piektdien, 28. decembrī, tiks sasaukta padomes ārkārtas sēde, lai vēlreiz izskatītu jautājumu par Barkavas pašvaldības iesaistīšanos Madonas novadā, un, iespējams, nekas cits mums neatliks, kā pieņemt lēmumu par iesaistīšanos tajā.

Ziemassvētki – pārdomu laiks

– Šis ir jauks pirmssvētku laiks visiem – tāds ļoti patīkams un nemiera pilns, tai skaitā arī pašvaldībai. Daudziem tas, iespējams, gan vairāk saistās ar iepirkšanos un gaidāmo gada noslēgumu: cilvēki nomaksā nekustamā īpašuma nodokli, sakārto dokumentāciju, bet, protams, tas netraucē izjust Ziemassvētku noskaņu. Ir Ziemassvētku eglīšu laiks, kas īpašu prieku sagādā gan bērniem, gan bērnu vecākiem. Drīzāk pietrūkst sniega, jo sniegs jau ir tas, kas pastiprina šo tik ierasto gaišuma un baltuma izjūtu Ziemassvētkos. Tagad, paskatoties pa logu vai izejot ārā, nemaz nevar saprast, vai ir decembra beigas vai marta sākums, – pārdomās dalās Vestienas pašvaldības vadītājs Dainis Baškevics. – Man Ziemassvētki, tāpat kā daudziem, ir pārdomu laiks, kaut gan tādu klusumu un mieru vairs neizjūtu kā kādreiz, kad nestrādāju šajā amatā un patiešām bija laiks visu tā labi pārdomāt… Tagad ir mazliet citādi, jo, strādājot pašvaldībā, ne vienmēr var paredzēt notikumu gaitu, līdz ar to dažkārt ir grūti atslēgties, kā saka, darbs nāk uz māju, un gribot negribot pie tā kavējies arī domās. Kas attiecas uz Ziemassvētku eglīti, tā kā mēs dzīvojam mājā ar centralizēto apkures sistēmu, to mežā necērtam. Mums ir neliela mākslīga eglīte, kuru izmantojam gadu no gada.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px