Jau daudzus gadus Madonas pilsētas iedzīvotājiem divreiz gadā – pavasarī un rudenī –
pašvaldība
piedāvā lielos maisus lapu, puķu lakstu un citu tā saucamo zaļo
atkritumu savākšanai, ko sevišķi aktīvi izmanto privātmāju iedzīvotāji.
Viedokli, vai šī pozitīvā pieredze būtu jāievieš arī Madonas novada
pagastos, lūdzu izteikt Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri un
Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu.
Izmanto ļoti aktīvi
– Visu laiku es aicinu pārvalžu vadītājus to pašu darīt arī pagastos. Iedzīvotāji šo iespēju ļoti aktīvi izmanto, to apliecina arī zvanu plūsma, piesakot lielos maisus īpašumu uzturēšanas nodaļā. Tā naudiņa, ko mēs iztērējam, aizvedot piepildītos maisus, ir daudz mazāka nekā tad, ja šie atkritumi, izmētāti pa visu pilsētu, tāpat būtu jāsavāc pašiem un arī jāizved, kā tas bija pirms daudziem gadiem, kad šāda iespēja madoniešiem netika piedāvāta, – uzsver Guntis Ķeveris. – Lai atceramies, kādas izskatījās teritorijas pie garāžu kooperatīviem un arī dažviet citur, kur bija ierīkotas nelegālas atkritumu izgāztuves. Taču šobrīd Madonas pilsētas teritorija ir tīra, sakopta. Ir palikušas tikai dažas mājas, kur līdzekļu trūkuma dēļ vai, iespējams, arī tāpēc, ka vienkārši neko negrib darīt, tās netiek sakārtotas, un arī teritorija netiek sakopta. Taču tādu Madonā nav daudz. Madonieši ļoti aktīvi iesaistās savu īpašumu sakopšanā. Liels paldies iedzīvotājiem, kuri, sapošot savas mājas, padara skaistāku un tūristiem pievilcīgāku arī Madonas pilsētu!
Laba iespēja
– Madonas pilsētas pieredzi, piedāvājot iedzīvotājiem lielos maisus teritoriju sakopšanai, tādā formātā neesam pārņēmuši, bet arī pie mums šad tad tā saucamos zaļos atkritumus pagasta īpašumu uzturēšanas nodaļa izved bez maksas, papildu maksu no iedzīvotājiem neprasot, – atzīmē Andrejs Piekalns. – Šo iespēju gan vairāk izmanto pagasta centrā dzīvojošie, iedzīvotājiem lauku sētās tas nav tik aktuāli, jo pērnās lapas viņi savāc, kompostē vai arī sadedzina, bet centros, kā, piemēram, Lauterē, Kusā, tāpat ap skolu un citviet savāktās lapu kaudzes izvedam, un tas nesagādā nekādas problēmas. Madonas pieredzi, piedāvājot lielos maisus iedzīvotājiem, vērtēju pozitīvi, tā ir ļoti laba iespēja. Tas noteikti apdzīvoto vietu teritorijas palīdz padarīt sakoptākas. Kā tas, piemēram, ir Madonā, kur pavasaros un rudeņos iebraucēji arī ir pieraduši redzēt lielos baltos maisus ielu malās un ir novērojuši, ka pilsētas teritorija ar katru gadu kļūst sakoptāka.
21.09.2018.