Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

„Visu gadu vasaras laiks, neveicot pāreju uz ziemas”

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 18.02.2016.

Burtu lielums

Vakar Saeima izskatīja lēmuma projektu par 10 540 Latvijas pilsoņu iesniegtā kolektīvā iesnieguma „Visu gadu vasaras laiks, neveicot pāreju uz ziemas" turpmāko virzību. 40 deputātiem balsojot „par, 41 – „pret", trijiem – atturoties, tas tika noraidīts. Viedokli lūdzu izteikt Madonas novada pašvaldības domes deputāti, SIA „GRI AVG" valdes locekli Antru Gotlaufu un deputātu, SIA „Kalna Zīles" direktoru Artūru Čačku.

Skaidri jāpauž sava nostāja
– Es domāju, ka pulksteņus nevajadzētu grozīt, bet būtu jāatsakās no pārejas uz vasaras un ziemas laiku. Esmu tajā pusē, kas iebilst pret pulksteņu grozīšanu. Esmu par to, lai ilgāk vakaros būtu gaišs, līdzīgi, kā to arī paredzēja Saeimā iesniegtais likumprojekts, – uzsver Antra Gotlaufa. – Visu var sakārtot, ja, protams, grib, tai skaitā arī attiecībā uz autobusu un avio satiksmi, saskaņojot starptautisko reisu grafikus ar citām ES valstīm. Savā ziņā ir ļoti žēl, ka 10 000 aktīvu Latvijas pilsoņu iesniegtais likumprojekts Saeimā tiek noraidīts. Taču visvairāk es nesaprotu, kā vispār tādos balsojumos deputāts var atturēties. Tas nav pareizi. Deputātam ir skaidri jāpauž sava nostāja, balsojot „par" vai „pret", nevis atturoties.

Vasaras laiks priecē
– Attiecībā uz pulksteņu grozīšanu izjūtas man ir divējādas. Man ļoti nepatīk, kad rudenī, pārejot uz ziemas laiku, pulkstenis tiek pagriezts stundu atpakaļ, bet pret pulksteņa pagriešanu stundu uz priekšu pavasarī man nekas nav iebilstams. Es pat gaidu to brīdi, kad notiks pāreja uz vasaras laiku, mani tas priecē. Es vairāk esmu vakara cilvēks, man viena rīta stunda maz ko izsaka. Turpretī jo ilgāk gaišs ir vakaros, jo vairāk var padarīt, un zemniekiem tas ir no liela svara, – uzsver Artūrs Čačka. – Pavisam drīz – jau marta pēdējā svētdienā – pulkstenis tiks pagriezts stundu uz priekšu, un jau nākamajā dienā uzreiz pamanīsim, ka gaišs ir gandrīz līdz astoņiem vakarā. Domāju, ka daudziem lauku cilvēkiem tas ir ļoti svarīgi, bet, protams, domas var atšķirties. Darba ritmi jau katram ir savi, kādam ir jāceļas agrāk, kādam darbi varbūt labāk veicas no rītiem, bet es savā saimniecībā, darbus plānojot, vairāk orientējos uz pēcpusdienu. Arī cilvēkiem, kas strādā algotu darbu, izdevīgāk, ja ilgāk gaišs ir vakaros, nevis no rīta, kad jāpošas uz darbu. Protams, savā ziņā var piekrist arī argumentam, ka, ja Saeima atbalstītu iesniegto ierosinājumu, Latvija atšķirtos gan no pārējām Baltijas, gan citām ES valstīm.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px