Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Virkne ierobežojumu

BAIBA MIGLONE

Autors • 15.10.2020.

Burtu lielums

Turpinot ierobežot straujo „Covid-19" izplatības pieaugumu Latvijā, valdība pieņēmusi lēmumu par sejas masku lietošanu veikalos, muzejos un citās iestādes, kā arī no sestdienas, 17. oktobra, virkni ierobežojumu interešu izglītībai, privātajiem pasākumiem un sporta jomai. – Kā vērtējat šos papildu ierobežojumus, un kādas ir izmaiņas jūsu vadītajā pašvaldībā? – vakar vaicāju Cesvaines un Madonas novada domju priekšsēdētājiem Vilnim Špatam un Agrim Lungevičam.

Jāizturas nopietni
– Situācija ir nopietna, un nopietni pret to jāizturas. Ja vien tā ir iespēja vīrusu kaut kā ierobežot, tas ir jādara. Un es domāju, ka speciālisti to ir izvērtējuši. Kā varēja novērot, jau trešdien cilvēki apzinīgi lietoja sejas maskas, arī pie mums novada domē ieradās maskās, – atklāj Vilnis Špats. – Attiecībā uz mūsu reģiona skolām, kur saslimšana nav konstatēta, – varēja varbūt ļaut pašvaldībām pašām izlemt, kā rīkoties.
Mums Cesvainē šīs nedēļas nogalē bija plānoti vairāki pasākumi, tajā skaitā Mārtiņdienas tirgus. Manuprāt, ja tas notiek tikai ārtelpās un ievērojot ierobežojumus, tas varētu arī būt. Vai tiešām mums viss tik ļoti ir jāierobežo? Dzīve jau neapstājas.

Visvairāk cietīs sporta joma
– Šobrīd situācija jāpieņem tāda, kāda tā ir. Visi sporta pasākumi tiek atcelti, izņemot profesionālo sportu. Treniņi varēs notikt tikai ārā, galvenokārt „Smeceres silā" vai citās āra sporta bāzēs. Iekštelpās treniņi – tikai individuāli. Tā ka visu ievērosim, bet sporta joma ļoti cietīs. Cerams, ka tas būs īslaicīgi, – atzīst Agris Lungevičs. – Attiecībā uz pārējiem pasākumiem – ārā šobrīd ar distancēšanos drīkst pulcēties līdz 1000 cilvēkiem, iekštelpās – līdz 500, bet ar iezīmētām sēdvietām, ierodoties sejas maskās, bet pasākuma laikā tās iespējams noņemt. Sēdvietām jābūt ar distanci. Ņemot vērā, ka pašdarbības kolektīviem mēģinājumi ir atcelti, koncertiem gatavoties tie nevar. Lielā mērā tas skar arī valsts svētku pasākumu, jo, ja arī ierobežojumi tiks atcelti, ir bažas, vai kolektīvi spēs sagatavoties, ja nenotiks mēģinājumi. Un nav jau arī zināms, kas notiks pēc 6. novembra. Tā ka ļoti iespējams, ka valsts svētki būs attālināti – ar kādu videosveicienu, ar maziem pasākumiem, varbūt ar kādu augsta līmeņa mākslinieku piedalīšanos. Jācer, ka valdība pie labas epidemioloģiskās situācijas pašvaldībai ļaus lemt par izglītības iestāžu darbību. Viss pārējais – raugoties pēc situācijas. Līdz šim Madonas novadam ir veicies, es zinu tikai vienu saslimšanas gadījumu. Tā lielā mērā ir mūsu atbildīgā rīcība, un tā tas arī jāturpina.


16.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px