Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vienas pieturas aģentūras principa ieviešana

Redakcija

Autors • 12.08.2011.

Burtu lielums

Šonedēļ Ministru kabinets (MK) akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto MK rīkojuma projektu, kas paredz vienas pieturas aģentūras principa ieviešanu. Projekts nosaka nepieciešamību pilnveidot valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanas organizāciju, nodrošinot iedzīvotājiem pieejamus, ērtus un saprotamus pakalpojumus visā valsts teritorijā. Izteikt viedokli par MK lēmumu aicinājām Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Guntaru Velci un Varakļānu novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Modru Vilkaušu.

Runas ir, rezultāta nav

– Par šo pasākumu runāts un diskutēts ir jau vairākus gadus. Nāk vēlēšanas, tādēļ vienas pieturas aģentūras aktualizē atkal. Pats par sevi šis princips jau sen ir atzinīgi novērtēts, un ideja ir ļoti laba. Kad Edgars Zalāns vēl bija RAPL ministrs, tika izskatīti dažādi vienas pieturas aģentūru varianti. Būtu labi, ja kādreiz politiķi spētu nonākt arī līdz rezultātam, taču tas, kas notiek šobrīd, neliecina, ka kādu rezultāts ļoti interesē, – skepsi par to, vai MK lēmums nav tikai kārtējais priekšvēlēšanu gaisotnes elements, pauda Guntars Velcis. – Ja šo principu patiešām ieviesīs praksē, būšu pirmais, kas to apsveiks, jo ideja ir ļoti laba. Cilvēks atnāk uz pašvaldību un vienā kabinetā var iesniegt savus dokumentus un saņemt pakalpojumu. Nav vairs jāizstaigā desmit kabineti. Tomēr, manuprāt, vilciens gandrīz jau ir aizgājis, jo daudzās pašvaldībās un arī dažās valsts iestādēs šis princips jau darbojas, un arī mēs Ērgļos savu darbu organizējam pēc līdzīga principa, negaidot gudros valdības lēmumus.

Atbalsts lauku iedzīvotājiem

– Atminos, ka vienas pieturas aģentūras ideja dažādos semināros tika apspriesta jau pirms vairāk nekā 10 gadiem. Šķiet, Rīgā šis princips jau darbojas. Valdības rīcību to ieviest visā valstī vērtēju ļoti pozitīvi, un lauku iedzīvotājiem tas pat ir aktuālāk, nekā lielo pilsētu iedzīvotājiem, jo laukos daudzas iestādes un to filiāles ir likvidētas. Šis lēmums ir jāskata arī reģionālās reformas, kas pašlaik tiek izstrādāta, kontekstā. Pie mums bija ieradušies ierēdņi no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kas skaidri un gaiši pateica, ka Latvija tiks sadalīta 9 reģionos. Jau tagad cilvēkiem galvā ir sajukums, uz kuru pilsētu pēc kāda pakalpojuma lai brauc. Pēc reģionālās reformas tas būs vēl lielāks, tādēļ ir labi, ka arī nelielās pašvaldībās būs vienas pieturas aģentūras, kur iedzīvotāji vienuviet varēs daudzus jautājumus atrisināt, – atzina Modra Vilkauša.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px