Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Viedokļi par obligāto testēšanu no 6. decembra

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 25.11.2021.

Burtu lielums

No 6. decembra, kā to paredz jaunākie lēmumi, veicot darba pienākumus klātienē, būs jāveic regulāra „Covid-19" testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus. Tos apmaksās valsts, un tie būs jāveic gan vakcinētiem pret „Covid-19", gan nevakcinētiem cilvēkiem. Viedokli par iecerēto testēšanu lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Artūru Čačku un Lubānas apvienības pārvaldes vadītāju Tāli Salenieku.

Par sliktu nenāks
– Tas, ja jau valdība paredz šādu iespēju, ir atbalstāms lēmums. Katrā ziņā par sliktu tas nenāks un klātienē strādājošajiem darbiniekiem radīs arī tādu kā lielāku miera sajūtu. Jau tagad daudzi pēc savas iniciatīvas un par saviem līdzekļiem veic šādus paštestus. Arī es esmu tos dažas reizes veicis, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā. Ja valdība finansiāli to var pacelt un nodrošināt – kāpēc gan ne? – atzīst Artūrs Čačka. – Protams, par šo testu efektivitāti ir grūti spriest, bet droši vien tie lielākoties ir pietiekami precīzi. Pat ja, tos veicot, darba kolektīvā tiek atklāts kaut vai viens gadījums, ir vērts to darīt, jo tādā veidā var pasargāt citus no inficēšanās un mazināt saslimstību. Vaicāts, vai, ņemot vērā, ka šādus paštestus apmaksās valsts, domes sēdes varētu atkal sasaukt klātienē, viņš uzsvēra: – Madonas novada pašvaldībā darbinieki iespēju robežās strādā attālināti, bet tie, kam tas nav iespējams mājās, – klātienē. Taču attiecībā uz domes sēdēm es domāju, ka tām pagaidām jānotiek videokonferences režīmā, un, visticamāk, tā būs visu šo ziemu, kamēr saglabāsies augsti saslimstības riski. Tomēr mūsu skaits ir pietiekami liels – 19 deputāti plus pieaicinātie pašvaldības darbinieki, lai tik lielā skaitā sanāktu vienkopus. Katrā ziņā es to neatbalstu.

Vēl daudz neskaidrību
– Pie mums daļa darbinieku strādā attālināti, bet daļa, kuriem darbu attālināti ir grūti organizēt, – uz vietas. Esam parūpējušies, lai klātienē kabinetā strādātu viens, lai tādējādi samazinātu inficēšanās risku. Tomēr pilnībā no tā nav iespējams izvairīties, tāpēc esam jau izmēģinājuši paštestus, – uzsver Tālis Salenieks. – Daudz būs atkarīgs no tā, cik veiksmīgi izdosies šo procesu visā valstī noorganizēt. Valsts iestādēs un pašvaldībās to nodrošināt droši vien varēs vienkāršāk, bet privātajā sektorā šis process būs sarežģītāks, jo ir vēl daudz neskaidrību – kāds būs mehānisms, kā šie testi tiks izplatīti, kur tos varēs saņemt, lai tie būtu pieejami ikvienam darbiniekam un darba devējam. Pagaidām tas īsti nav skaidrs, bet, ja šo procesu izdosies veiksmīgi noorganizēt, tad viss būs kārtībā. Līdz šim gan bieži ir bijis tā, ka vispirms pieņem kādu lēmumu un tikai pēc tam domā, kā to praktiski ieviest. Taču, cerams, šoreiz viss tiks pareizi izplānots un šo ieceri izdosies īstenot.

26.11.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px