Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Valsts prezidents V. Zatlers un politika

Redakcija

Autors • 21.06.2011.

Burtu lielums

Valsts prezidents V. Zatlers, pēdējo reizi uzrunājot 10. Saeimu valsts augstākās amatpersonas statusā, solīja tautas kustībai par labu, labklājīgu un gudru Latviju piedot arī politisku virzību. Vai V. Zatleram vajadzētu veidot jaunu partiju, pieņemt „Vienotības" uzaicinājumu vai pievienoties kādam citam politiskajam spēkam, to jautāju Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram un Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam.

Ar spēcīgu komandu

– Tas, protams, jāizlemj pašam V. Zatleram. Viņš, manuprāt, gan ir tādā situācijā, ka vajadzētu veidot jaunu partiju, organizēt ļoti spējīgu cilvēku komandu un darboties. Ja jau viņš sevi šādā veidā ir pieteicis politikā, droši vien ir jāiet tālāk un jāiesaistās tajā ar savu vārdu, ar jauniem, zinošiem, gudriem cilvēkiem un jāpiesaka jauns politiskais spēks, – uzskata Andrejs Ceļapīters. – Tas gan pārgrupēs vēlētāju balsis, bet partiju skaitu nepalielinās, jo, visticamāk, pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām dažas nacionālas ievirzes partijas noies no politiskās skatuves un neiekļūs parlamentā. Arī pārējās partijas parlamentā nebūs pārstāvētas ar tik lielu deputātu skaitu. Ja Valsts prezidents izveidos savu partiju, tad to varētu atbalstīt arī it kā šķietami stabilā „Saskaņas centra" elektorāta daļa. Manuprāt, daudzi no šīs pārliecības cilvēkiem varētu nobalsot par V. Zatlera partiju, ja tāda tiktu izveidota. Līdzīgi varētu rīkoties arī citu partiju elektorāta daļa. Viskomfortablāk šajā situācijā varētu justies nacionālais bloks.

Jāietur pauze

– Manuprāt, V. Zatleram jaunu partiju nevajadzētu dibināt. To nevajadzētu darīt arī Vidzemes partijas dibināšanas iniciatoriem, jo tas tikai sadrumstalotu esošās labējās partijas. Ja politikā vēl iesaistītos jauni cilvēki, tā varētu rīkoties, bet tā diemžēl parasti nenotiek. Palielinās tikai partiju, nevis politikā iesaistīto cilvēku skaits, līdz ar to vēlētāju balsis vēlēšanās tikai sadrumstalosies, turklāt tas veicinās iespējamo balsu skaita palielināšanu „Saskaņas centram", un rezultāts var izrādīties ļoti bēdīgs, – uzsver Vilnis Špats. – Manas izjūtas ir tādas, ka V. Zatleram vajadzētu pievienoties kādam esošajam politiskajam spēkam, un es, kā „Vienotības" pārstāvis, labprāt redzētu viņu „Vienotībā". Tad „Vienotībai" iespējamās Saeimas ārkārtas vēlēšanās būtu cits svars, jo, ņemot vērā tās atrašanos valdībā, „Vienotība" tagad vairs nav tik populāra kā agrāk, un tas ir loģiski, jo valdībai ir jāpieņem arī nepopulāri lēmumi. Vai arī V. Zatleram vienkārši vajadzētu ieturēt pauzi. Katrā ziņā veidot jaunu politisko spēku viņam nevajadzētu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px