Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Valdības lēmums par ārkārtējās situācijas pagarināšanu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.01.2022.

Burtu lielums

Viena no šīs nedēļas aktualitātēm nenoliedzami ir valdības lēmums par ārkārtējās situācijas pagarināšanu pēc 11. janvāra. Kā norāda grozījumus iesniegusī Veselības ministrija, lai novērstu zibensveidīgu infekcijas izplatību, ir jāturpina jau ieviestie epidemioloģiskās drošības pasākumi un patlaban nav pieļaujama to atcelšana, neraugoties uz to, ka omikrona izraisītie saslimšanas gadījumi norit ar vieglāku slimības gaitu. Ir arī jārēķinās ar mazāku vakcīnu efektivitāti pret šī jaunā varianta izraisītu hospitalizāciju.Viedokli par politiķu izšķiršanos lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Māri Justu un Cesvaines apvienības pārvaldes vadītāju Vilni Špatu.

Šoziem ar to būs jāsadzīvo
– Šobrīd pie ārkārtējās situācijas valstī sākam jau pierast, un droši vien arī pēc valdības lēmuma to pagarināt līdz 28. februārim nekas īpaši nemainīsies. Acīmredzot šoziem ar to būs jāsadzīvo, – atzīst Māris Justs. – Mūsu novadā epidemioloģiskā situācija salīdzinoši ir nedaudz labāka, bet tāpat ik pa brīdim kāds inficēšanās gadījums uzliesmo. Taču arī šādos apstākļos iedzīvotājiem pakalpojumi ir jāsniedz, jo tos visus jau nav iespējams sniegt attālināti, līdz ar to mēs daudzus arī nodrošinām klātienē, protams, pēc iepriekšēja pieraksta vai vienojoties par apmeklējumu. Nenoliedzami, savi ierobežojumi ārkārtējās situācijas laikā ir, un tie, protams, ir jāievēro.

Valdības lēmums pamatots
– Es domāju, ka valdības lēmums, spriežot pēc statistikas, kā valstī izplatās kovids, ir pamatots, un tādu bija nepieciešams pieņemt. Es pat domāju, ka Jaungada naktī gan nevajadzēja ļaut svētkus svinēt pulciņos, jo tas arī deva infekcijas papildu izplatību, – uzsver Vilnis Špats. – Tomēr nepieciešama lielāka piesardzība. Gan jau vasarā vīrusa izplatība pierimsies, un tad atkal varētu brīvāk pulcēties. Situācijā, kad skaitļi iet uz augšu, grūti ir prognozēt, vai ārkārtējo situāciju nevajadzēs pagarināt arī pēc 28. februāra. Neviens jau nav gaišreģis. Daudzi cilvēki tagad potējas, daļa jau saņem trešo poti, un tas ir labi, jo tomēr daudzi arī slimo, bet vieglākā formā – gandrīz tāpat, kā pie jebkura vīrusa, vienīgi tas ir daudz lipīgāks. Viens ģimenē saslimst – un pārējie līdz ar viņu. Turklāt tas notiek diezgan masveidīgi. Protams, ne jau visiem simtprocentīgi slimība pielīp. Lielā mērā pote tomēr pasargā. Arī Cesvainē slimo samērā daudz darbinieku, viņu ģimenes locekļi, bet pārslimo un turpina strādāt.

7.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px