Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vai vajadzētu mīkstināt noteiktos ierobežojumus

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 03.02.2022.

Burtu lielums

Šonedēļ Latvijā tika uzstādīts jauns antirekords, kad ar kovidu inficēto skaits pirmoreiz pārsniedza 10 000. Arī Madonas novadā pēdējās 14 dienās konstatēto „Covid-19" gadījumu skaits ir pietuvojies tūkstotim – 981. Viedokli, vai šajā situācijā vajadzētu mīkstināt noteiktos ierobežojumus, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču un Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.

Tas neiet kopā
– Es uz to skatos tā – pirms diviem gadiem martā Latvijā tika konstatēti trīs četri inficēšanās gadījumi dienā, un mēs visi sēdējām mājās, bet tagad, kad to skaits jau ir pārsniedzis 10 000, domājam, ka visiem pienākas absolūta brīvība. Manuprāt, tas neiet kopā, – atzīst Agris Lungevičs. – Mēs tomēr esam tik lielu ceļu kopā nogājuši un ļoti ceram, ka kovidam ir iezīmējušās beigas, līdz ar to vēl pāris nedēļas, mēnesi varam paciest ierobežojumus, lai nesarežģītu situāciju. Katrā ziņā es nedomāju, ka tagad pie lielākā saslimušo skaita, kāds līdz šim ir bijis, vajadzētu kaut ko ātri steigā lemt, lai arī tas ir omikrons. Nav saprotams, kāpēc uz to tiek uzstāts situācijā, kad ir tik liela saslimstība, tai skaitā Madonas novadā, un kāpēc vēl nevarētu nedaudz paciesties? Tas ir apmēram tā, kā skrienot garu distanci un redzot finišu – pēdējie kilometri jau ir mazliet vieglāki. Gribu cerēt, ka arī šajā situācijā finiša līniju jau redzam.

Kaut kas jāmaina
– Situācija, protams, nav nekāda iepriecinošā, ja jau tiek atklāts tik daudz saslimušo. Ļoti daudz viņu vidū ir bērnu, pusaudžu un jauniešu. Ir ļoti daudz klašu, kurās klātienē mācās tikai daži bērni, bet pārējie atrodas karantīnā. Skolas Madonas pilsētā gan nav slēgtas, tomēr šāda kovida izplatība būtiski sarežģī izglītības procesu, – atzīmē Guntis Ķeveris. – Ik pa brīdim saslimst arī pieaugušie, un no tā izvairīties nepalīdz ne pirmā, ne otrā, ne arī trešā pote. Es izprotu to valstu, kā, piemēram, Dānijas, valdības argumentāciju, atceļot antigēnu testus un citus ierobežojumus, lai bezjēdzīgi nebūtu jātērē nauda. Arī Latvijas skolās antigēnu testi tiek veikti vai katru dienu, tos mums ved neskaitāmas fūres. Bet vai tam ir rezultāts? Es domāju, ka ieviestie epidemioloģiskie drošības pasākumi vairs neko īpaši nedod, līdz ar to kaut kas ir jāmaina, nav taču vērts graut ekonomiku. Katrā ziņā mans personīgais viedoklis – noteiktie ierobežojumi būtu jāpārskata. Es neatbalstu naudas bezjēdzīgu tērēšanu par antigēnu testu un medicīnisko masku iegādi, ja tam nav rezultāta. Divi gadi pagājuši, šajā laikā ir tik daudz naudas iztērēts, valsts paņēmusi tādus kredītus no ES, bet kādam tie taču būs jāatmaksā.

4.02.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px