Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vai mūs sagaidīs pārmaiņas

Redakcija

Autors • 03.01.2009.

Burtu lielums

Jaunais – 2009. – gads sagaidīts. Kāds tas būs, to savā tradicionālajā Jaungada uzrunā šoreiz neņēmās prognozēt ne premjers I. Godmanis, ne Valsts prezidents V. Zatlers.

Taču jau tagad ir skaidrs, ka pašvaldībām 2009. gads būs lielo pārmaiņu laiks, jo jūnijā tiks vēlētas jaunizveidoto novadu domes. Viedokli, vai pašvaldībām tas nekļūs par „satricinājumu gadu", vakar lūdzu izteikt Madonas rajona padomes priekšsēdētāja vietnieci, Murmastienes pašvaldības vadītāju Modru Vilkaušu un Lubānas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Vilni Strautiņu.

Pārmaiņas ir vajadzīgas

– Jaunais gads atnācis darbīgā noskaņā, jo dažādi darbi ir jādara. Jauno gadu sagaidīju mājās, bet pirms tam Varakļānos apmeklēju dievkalpojumu. Atcerējos, cik tomēr labs bija aizejošais gads, atcerējos jaukos mirkļus un vēlējos, kaut nākamais – 2009. – gads būtu tikpat labs, – uzsver Modra Vilkauša. – Protams, pašvaldībām tas būs lielo pārmaiņu laiks. Cits jautājums, vai mēs visi esam tam gatavi, bet, manuprāt, šādām pārmaiņām ir jābūt gataviem. Arī deviņdesmito gadu sākumā pašvaldībām bija grūti laiki, tāpat vēlāk, kad sabruka „Banka Baltija", kurā daudzas pašvaldības zaudēja naudu, bet, neraugoties uz to, izdzīvoja. Manuprāt, arī tagad tā jau gluži nebūs, ka viss tiks sagriezts ar kājām gaisā un viss bruks un juks. Ik pa laikam pārmaiņas ir vajadzīgas, jo tās liek sasparoties un neļauj iegrimt rutīnā. Es domāju, ka pašvaldību vadītāji ir tie cilvēki, kas pārmaiņām ir gatavi. Svarīgi jau ir nenokārt degunu, tad arī grūtības izdosies pārvarēt. Galvenais – lai nav kara, bet ir miers virs zemes!

Jādara savs darbs

– Mums Lubānas novadā šai ziņā būs vieglāk, jo novads ir jau izveidots un kopā strādājam vairāk nekā gadu. Mums bija iespēja atklāt arī visas tās nianses, kur nepieciešams vairāk piestrādāt, to, kādas nepilnības vajag novērst, bet daudzām citām pašvaldībām tas viss vēl tikai priekšā, – spriež Vilnis Strautiņš un turpina:
– Attiecībā uz teritoriālo reformu bažīgu dara, kas notiks ar lielo novadu nomalēm, kas jau tagad ir tik lielas. Ja, piemēram, Ošupes pagasta iedzīvotājiem uz novada centru būs jābrauc 50 km, kas tur labs var sanākt? Taču kopumā, domāju, šis gads būs labs gads. Ja cilvēkam ir galva uz pleciem un divas rokas, tad neko vairāk nevajag. Katram ir jādara savs darbs, un tad visi darbi būs padarīti. Kā deviņdesmito gadu vidū man teica kāds austriešu zemnieks – mans prezidents ir mana galva, mana valdība ir manas divas rokas, un es viņam pilnīgi piekrītu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px