Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Tas nav iespējams

Redakcija

Autors • 29.05.2010.

Burtu lielums

Ceturtdien „Latvijas Avīzē" publicētajā intervijā Valsts prezidents Valdis Zatlers ir atzinis, ka viņš par pozitīvu 10. Saeimas vēlēšanu rezultātu uzskatītu vienu valdību nākamajos četros gados. Viedokli, vai kaut kas tāds ir iespējams Latvijā, lūdzu izteikt Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.

Tas nav iespējams

– Izteikt vēlmes Valsts prezidents, protams, var, un viņam varbūt tas ir pat pienākums teikt, kā būtu pareizi. Taču tas, ka Latvijā nav iespējams izveidot valdību uz četriem Saeimas pilnvaru gadiem, arī ir pilnīgi skaidrs. To rāda iepriekšējo gadu pieredze. Pie mums valdība katras Saeimas laikā ir tik bieži mainījusies, ka pat nav vērts sekot tam līdzi vai veidot kādu statistiku, – spriež Ināra Mālniece. – Protams, būtu ideāli, ja kaut ko tādu izdotos sasniegt, bet pie šīs partiju sistēmas tas tomēr ir neiespējami. Visbiežāk taču netiek domāts par Latvijas attīstības plānu ilgtermiņā. To apliecina arī situācija, kurā esam nonākuši. Priekšplānā tiek izvirzīta ekonomisko sfēru ietekmes sadalīšana starp partijām. Sfēras dalās un pārdalās vai arī vienu ministriju daudzus gadus kūrē viena partija, un tagad ir redzams arī rezultāts, kāds sabrukums ir vienā vai otrā sfērā, kā, piemēram, veselības aizsardzībā.

Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece uzsver, ka 10. Saeimas vēlēšanās izdarīt izvēli būs ļoti grūti, jo nevar distancēties no tā, ka visus šos 20 gadus visas partijas lielākā vai mazākā mērā ir bijušas pie varas.

– Cita lieta, ka kopš 8. Saeimas vai pat vēl agrāk, kā vienā intervijā atzina Ilga Kreituse, tika ieviesta ļoti slikta prakse, ka vispār netiek uzklausīti opozīcijas priekšlikumi. Raugoties no šī viedokļa, varbūt mazākā mērā tomēr var vainot tos, kas pie varas ir bijuši mazāku periodu un tai laikā, kad bija opozīcijā, viņi netika uzklausīti. Iespējams, tas būtu viens no argumentiem, kāpēc varbūt varētu balsot par „Vienotību", – pieļauj Ināra Mālniece. – Tā arī ir viena no mūsu valsts nelaimēm, ka netiek ņemts vērā opozīcijas viedoklis, bet, ja šie priekšlikumi ir pareizi un valsts interesēm atbilstoši, manuprāt, nebūtu svarīgi, kas tos izsaka – pozīcijas vai opozīcijas partijas. Tie būtu jāizskata, bet pie mums tā diemžēl nenotiek. Un arī tas mūsu izvēli gaidāmajās vēlēšanās rudenī padarīs grūtāku. Katrā ziņā, es nemaz neņemos prognozēt 10. Saeimas vēlēšanu rezultātus. Ļoti daudzi cilvēki izsakās, ka vēlas piedalīties protesta balsojumā un savu balsi atdot tiem, kas nekad nav bijuši pie varas un visu laiku bijuši opozīcijā, neraugoties uz to, ka arī viņi pārstāv samērā lielu sabiedrības daļu, bet to taču nevar 20 gadu ignorēt, šķelt sabiedrību un cerēt, ka pēc nacionālās pazīmes varēs valdīt visus gadus. Vienīgi arī „Saskaņas centram", nākot pie varas, droši vien tāpat ātri piemetīsies klāt varaskāri politiķi no citām partijām. Un tad uz labu iznākumu atkal būs grūti cerēt.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px