Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Svinīgā solījuma došanas procedūra

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 22.08.2019.

Burtu lielums

Saeimas Juridiskā komisija uzdevusi Tiesu politikas apakškomisijai izstrādāt dokumentu paketi, paredzot pienākumu dot svinīgo solījumu pirms stāšanās amatā arī ministriem. Patlaban svinīgā solījuma došanas procedūra ir paredzēta Valsts prezidentam, Saeimas deputātiem, tiesnešiem un citām augstām amatpersonām, taču ne valdības locekļiem. Viedokli par šo priekšlikumu lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Andreju Ceļapīteru un iepriekšējā sasaukuma Madonas novada domes deputāti Jeuženiju Adamoviču.

Vēl viens svinīgs brīdis
– Solījums varētu būt kā viens no atribūtu formātiem, kā vēl viens svinīgs brīdis. Taču būtībā tas neko nemaina. Strādāt valdībā jau vajadzētu doties ar apziņu Latvijas labā izdarīt maksimāli daudz, – uzskata Andrejs Ceļapīters.
– Svinīgajā solījumā ministriem un premjeram būtu jāiekļauj teksts, kurā katrs personīgi apliecinātu, ka viņa zināšanas, viņa kompetence, viņa pieredze ir pietiekama, lai nekavējoties ar maksimālu atdevi varētu sākt pildīt pienākumus visaugstākajā kvalitātē. Patlaban uz ministru posteņiem tiek virzīti konkrētu partiju biedri, bet kompetences bieži vien rodas tikai darba procesā. Diemžēl tas ir novērojams visos līmeņos. Valstij tas ir par dārgu, ja cilvēki sāk mācīties, jau būdami augstajos amatos. Tajos jau vairāk nokļūst tieši virzošajai partijai politiski uzticīgi personāži, bet diemžēl profesionalitāte lielākoties paliek otrajā plānā. Taču valstij vajag ļoti profesionālus un stiprus cilvēkus, augstas raudzes politiķus neatkarīgi no viņu politiskās pārliecības. Dodot svinīgo solījumu, katrs ministrs varētu apliecināt un arī padomāt, vai viņš tiešām ir piemērots šim amatam, jo, kā jau minēju, valsts pārāk dārgi maksā, apmācot augstas amatpersonas gadu vai divus, lai tās apjēgtu, kur ir nokļuvušas un kas ir jādara.

Būtu ļoti svētīgi
– Tas ir labs priekšlikums, kas būtu noteikti jāīsteno, lai arī ministri pirms stāšanās amatā dotu svinīgo solījumu pēc tam, kad Saeima apstiprinājusi jauno valdību un izteikusi uzticību ministriem. Jāņem vērā, ka Ministru kabineta locekļi pieņem lēmumus, kas ietekmē katru Latvijas iedzīvotāju, pārstāv un vada ministriju, ieceļ valsts kapitālsabiedrību valdes un padomes, kā arī veic citus svarīgus pienākumus, – atzīst Jeuženija Adamoviča. – Tas varētu palielināt arī ministru atbildību, tai skaitā sniedzot paziņojumus, intervijas, komentārus žurnālistiem. It sevišķi spilgti tas izpaužas Latvijas Radio, kad, atbildot uz jautājumiem, tiek aizmirsts, kas iepriekš ir solīts. Pēkšņi visi kļūst tik nevarīgi un ir tik daudz attaisnojumu, kāpēc nevar izpildīt daudzas lietas, par kurām paši iestājušies pirms vēlēšanām. Katrā ziņā būtu ļoti svētīgi, ja tiktu ieviests svinīgais solījums arī ministriem.


23.08.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px