Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Strīdīgie ierobežojumi

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 12.04.2018.

Burtu lielums

Pirmdien Rīgas dome pēc VARAM pieprasījuma atcēla nolikuma grozījumus, kuri paredzēja, ka deputātam jautājuma skatīšanas procesā ir tiesības uzdot tikai trīs jautājumus, vienlaikus spēkā atstājot ierobežojumu jautājumu sesijai par vienu lēmumprojektu atvēlēt 20 minūtes. Viedokli par šādiem strīdīgajiem ierobežojumiem lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču.

Komitejas – īstais darba lauks
– Mums tas nekad nav bijis aktuāli. Parasti deputāti uzdod jautājumus, cik grib, un nevienam netiek arī liegts paust viedokli. Jautājumi tiek izdiskutēti pēc būtības, bet, ja nu tomēr par kādu neizdodas vienoties, tas tiek novirzīts atkārtotai izskatīšanai komitejām, – uzsver Vilnis Špats. – Rīgā un varbūt vēl kādās citās lielākajās pašvaldībās ir milzīga politika. Latvijas pamati gan ir lauki, tāpēc vajadzētu veidot mazākas pašvaldības, tad tādu problēmu, ka vajadzētu ierobežot uzdoto jautājumu skaitu vai debašu ilgumu, nebūtu. Novados cilvēki cits citu pazīst labāk, līdz ar to visādas spēlītes, kā Rīgā, nemaz nevar notikt. Arī mums nolikumā ir noteikta zināma kārtība, bet mēs, kā jau minēju, ļaujam izteikties, neierobežojot uzstāšanās biežumu. Katrs jautājums ir jāizrunā pēc būtības, bet galvenās diskusijas raisās komitejās, savukārt domes sēdēs jautājumu apspriešana notiek daudz ātrāk. Komitejas jau deputātiem ir īstais darba lauks.

Nav aktuāli
– Madonā tas nav aktuāli. Deputātiem ir iespēja gan uzdot jautājumus, gan paust savu viedokli. Jautājumi tiek pietiekami vispusīgi izrunāti, bet ja nu tomēr debates pārāk ieilgst, tad balsojam par lēmuma pieņemšanu vai jautājuma izskatīšanu atliekam. Uz tā rēķina sēdes reizēm nedaudz ieilgst, bet te jau nav Rīga. Nedomāju, ka Madonā būtu nepieciešami tik stingri ierobežojumi, – uzskata Agris Lungevičs.
– Pašvaldības nolikumā gan ir noteikts, cik reižu katrs deputāts par vienu lēmumprojektu var izteikties, bet neatceros, ka šajos deviņos gados kādam, pamatojoties uz nolikumu, būtu liegts paust savu viedokli. Jā, ir arī komplicēti jautājumi, kuros viedokļi atšķiras, bet arī šādos gadījumos ieklausāmies un nepieciešamības gadījumā tos novirzām atkārtotai izskatīšanai komitejās. Pieļauju, ka Rīgā, iespējams, ir cita situācija – gan izskatāmo jautājumu vairāk, gan deputātu skaits lielāks. Ja visi grib izteikties daudz un par visiem jautājumiem, sēde var ieilgt neprognozējami.


13.04.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px