Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Starptautiskais aizdevums

Redakcija

Autors • 17.07.2010.

Burtu lielums

Aizvakar preses konferencē Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pauda viedokli, ka Latvijai nebūs nepieciešama visa palīdzības pakete 7,5 miljardi eiro (5,3 miljardi latu) apmērā no starptautiskajiem aizdevējiem, tāpēc pašlaik Latvijai vairāk nevajadzētu aizņemties, lai nepalielinātu ārējo parādu un maksu par tā apkalpošanu. Saskaņā ar I. Rimšēviča sniegto informāciju procentu maksājumi par valsts ārējo parādu jau tagad ir vairāk nekā 300 miljonu latu gadā, bet līdz 2014. gadam procentu maksājumi būs pieauguši jau līdz 399 miljoniem latu. Taču kā ziņots, Starptautiskā Valūtas fonda valde nākamnedēļ, 21. jūlijā, lems par kārtējo vienošanās dokumentu aizdevuma sniegšanai Latvijai.

– Kāda ir jūsu nostāja šajā jautājumā? – vakar vaicāju Mārcienas pagasta pārvaldes vadītājai Inārai Mālniecei.

Jāizvērtē valdībai un finansistiem

– Vispirms jau būtu jāizvērtē, vai sākotnēji vispār bija vajadzība aizņemties, pirms toreizējais premjers Godmanis tik vieglprātīgi parakstīja memorandu ar Starptautisko Valūtas fondu, – spriež Ināra Mālniece. – Un, ja tagad ir izvērtēts, ka vairs nav nepieciešams tik daudz līdzekļu, ka budžets pildās, tad, protams, nevajadzētu aizņemties un izmantot visu šo summu tikai tāpēc, ka ir tāda iespēja. Katrs cilvēks taču arī savu budžetu izvērtē, un, ja vien var iztikt bez kredīta, tad neko lieku neņem, ko vieglu roku var notērēt, jo zina, ka tāpat būs jāatdod. Bet par situāciju valstī ir jāspriež valdībai, finansistiem kontekstā ar daudz ko citu. Es neesmu tik kompetenta šajās lietās, bet, manuprāt, joprojām ir iespējas, kur taupīt. Mēs jau varam spriest tikai no tām druskām, kas mums kā aisberga virsotne parādās presē. No tā arī veidojas mūsu viedoklis, bet īsto situāciju jau mēs nezinām. Taču, ja tiek runāts par to, ka nebūs nodokļu maksātāju, kas pelna pensijas, tad jājautā – no kā mēs ceram šo parādu atdot, jo, kā redzams, ražošana arī īpaši netiek atbalstīta, nevēršas plašumā. Bet var jau būt, ka ir tā, kā kādreiz Lembergs bija ironiski atzinis: „Kredīti? Par to vispār nav jāuztraucas, jo tos vienkārši nav iespējams atdot!" Pieļauju, ka nav vērts uztraukties par lietām, kas nav iespējamas. Dzīvosim, redzēsim – var jau arī ar tādu nostāju tam visam pieiet. Katrā ziņā aizņemšanās ir valdības un arī Rimšēviča kā Latvijas Bankas vadītāja atbildība, – atzīst Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px