Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Solvitas Āboltiņas paziņojums

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 14.04.2016.

Burtu lielums

Svētdien „Vienotības" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa paziņoja, ka ārkārtas kongresā 4. jūnijā nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viedokli par partijas līderes pieņemto lēmumu lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju, „Vienotības" Madonas reģionālās nodaļas vadītāju Ilzi Dreimani.

Jānovēl veiksme
– No aktīvas darbības partijā esmu pagājis malā, uzskatot, ka aktīvāk jādarbojas jaunajiem. Ziemā „Vienotības" Madonas reģionālajā nodaļā notika vadības pārvēlēšana. Katram ir savs laiks, un arī attiecībā uz Solvitu Āboltiņu bez gara ievada varu teikt, ka viņas paziņojumu vērtēju ļoti pozitīvi, – atzīst Andrejs Piekalns. – Jau kopš 12. Saeimas vēlēšanām, nu jau gandrīz divu gadu griezumā viņai ir bijis tik daudz raibumu un „plankumiņu", kas ar katru reizi kļūst aizvien lielāki. Viņas lēmums pozitīvi varētu ietekmēt „Vienotības" turpmāko pastāvēšanu. Priecē, ka saprāts ir uzvarējis un varētu sākties „Vienotības" atdzimšana. Tas varētu notikt gan Andra Piebalga, kam ir liela pieredze un arī diezgan pozitīvs sabiedrības vērtējums, gan varbūt arī kāda cita vadībā. Katrā ziņā ir jāizvērtē vairāki kandidāti, bet jebkurā gadījumā nākamajam „Vienotības" vadītājam ir jānovēl veiksme.

Jauna starta iespējas
– Šo paziņojumu uztveru kā cilvēka un amatpersonas lēmumu. Tas nepārsteidz, ņemot vērā ap viņas personību sacelto ažiotāžu, kas, manuprāt, ne vienmēr ir bijusi pamatota. Tas atbilst gan sabiedrības, gan daļas partijas biedru ļoti skaidri izteiktai prasībai, –
uzsver Ilze Dreimane. – Ar to gan „Vienotībā" netiks atrisinātas visas problēmas. Ir jāpārskata daudzas lietas, bet šāda lēmuma pieņemšana droši vien jauna starta iespējas partijai paver.
Vaicāta, vai „Vienotības" Madonas reģionālā nodaļa virzīs savu kandidātu partijas priekšsēdētāja amatam, Ilze Dreimane akcentē, ka vispirms ir jāsasauc nodaļas kopsapulce: – Ja „Vienotības" biedri būs aktīvi un izteiks šādu vēlēšanos, tad to darīsim, bet ārkārtas kongresā, protams, piedalīsimies. Tas, kuru no izvirzītajiem kandidātiem varētu atbalstīt, būs atkarīgs no viņu redzējuma par partijas turpmāko darbību. Janvāra beigās, kad Rīgā tikās partijas reģionālo nodaļu pārstāvji, tika runāts par nepieciešamību izvirzītajiem šī amata kandidātiem apbraukāt reģionus un tikties ar partijas biedriem un atbalstītājiem. Grūti pateikt, vai viņi tagad to paspēs, jo ārkārtas kongress notiks jau 4. jūnijā, nevis rudenī, kā sākumā tika plānots. Laika ir maz, bet būtu ļoti labi, ja tas izdotos.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px