Ar beidzamajos gados neierasti biezu sniega segu, puteņiem un salu šogad atnāca Ziemassvētki. Izskatās, ka mazāk sniega nebūs, sagaidot arī Jauno gadu. Lielais sniega daudzums daudzviet radījis pamatīgus sarežģījumus. Līdz šim vairāk bijām pieraduši, ka pavasaros un rudeņos tiek rīkotas sakopšanas talkas, bet nu Rīgas mērs un arī jaunais Viļņas mērs šogad pirmoreiz aicināja iedzīvotājus uz sniega tīrīšanas talkām. Viedokli, kā vērtē šādu iniciatīvu, lūdzu izteikt Vestienas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Vīli-Bērziņu un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.
Varbūt patiešām jārīko
– Iespējams, pilsētās un citās apdzīvotās vietās, kas ir lielākas nekā pagastu centri, šādas sniega tīrīšanas talkas patiešām varētu arī rīkot. Savukārt mēs salīdzinoši nelielos pagastu centrus vairāk vai mazāk no sniega spējam attīrīt, iesaistot šajos darbos arī „simtlatniekus", – atzīmē Artūrs Vīle-Bērziņš. – Rīgā gan ielas daudzviet, īpaši mazās ielas ir drausmīgā stāvoklī. Arī Madonā, ja tā pabrauc, ne viss ir labākajā kārtībā. Tā ka varbūt šādu sniega tīrīšanas talku rīkošana patiešām ir laba ierosme, un, iespējams, arī iedzīvotājos tās gūtu atsaucību. Pastrādāt svaigā gaisā ar sniega lāpstu daudziem jau nāktu tikai par labu un arī veselību nostiprinātu. Turklāt cilvēku rokas un sniega lāpstas citreiz var padarīt pat vairāk un kvalitatīvāk nekā traktors.
Ziema ir ierasta parādība
– Cesvainē sniegs ziemā tiek tīrīts visu laiku, bet šogad arī Rīgā sniega nav mazāk, kā pie mums. Šonedēļ biju Rīgā, kur patiešām daudzas ielas, kā, piemēram, Vecrīgā vispār netiek tīrītas. Iespējams, šādā situācijā pašvaldībai nekas cits neatliek, kā rīkot sniega tīrīšanas talkas, īpaši, ja daļai ēku nemaz nav kārtīgu apsaimniekotāju, – uzsver Vilnis Špats. – Lielākās problēmas sniega tīrīšanas dienestiem gan, manuprāt, sagādā ielu malās novietotās mašīnas, kas tur stāv apsnigušas un neskartas vai visu ziemu. Šādu „kupenu" dēļ kārtīgi nav iespējams iztīrīt ne ielas, ne arī māju pagalmus. Protams, rīkot jau var dažādas aktivitātes, bet principā pie tādām ziemām mēs esam pieraduši. Katrā ziņā Cesvainē tādas īpašas sniega tīrīšanas talkas nerīkosim, jo ziemu un puteni uzskatām par normālu parādību. Turklāt sniega tīrīšanā daudz paveic „simtlatnieki". Piemēram, pērn viņi ziemā iztīrīja arī visus celiņus parkā.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA