Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Skolās atkal formas tērpi

Redakcija

Autors • 06.09.2008.

Burtu lielums

Jaunais mācību gads Madonas Valsts ģimnāzijā iezīmējies ar kādu interesantu jaunumu – daļa tās audzēkņu savu garderobi ir papildinājuši ar skolas formas elementiem. Viedokli, vai skolas formas nevajadzētu ieviest arī citās rajona skolās, lūdzu izteikt Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītāju Andreju Ceļapīteru, kā arī Liezēres pagasta padomes priekšsēdētāju Jāni Sirmo.

Jāievieš pakāpeniski


– Jaunās formas pilnā komplektā 1. septembra svinīgajā pasākumā daļai ģimnāzistu redzēju, un man tās patika. Domāju, ka visādā veidā vajadzētu veicināt formu ieviešanu, lai sākumā vismaz vienas skolas mērogā tās būtu visiem jauniešiem. Es šādu vienojošu elementu vērtēju kā plusu. Tad pazustu arī tādas lietas kā savstarpējā sacensība un sociālā statusa apliecināšana, kas raksturīga situācijā, kad pastāv brīvais ģērbšanās stils. Formas skolās ir jāievieš pakāpeniski, – uzskata Andrejs Ceļapīters.


Rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs atzīmē, ka skolas formu ieviešanu visvairāk kavē to izmaksas. – Ja mēs vienojamies par lielāku apjomu un veicam lielāku iepirkumu, noteikti cenas ziņā varam dabūt labāku piedāvājumu. Svarīgi, lai skolas formu izmaksas būtu līdzvērtīgas brīvajam ģērbšanās stilam vai pat lētākas. Katrā ziņā es esmu par formu ieviešanu. Tās, manuprāt, gan disciplinē, gan rada piederības izjūtu konkrētajai skolai. Protams, jāpiedomā arī pie tā, lai skolas formas būtu gan ērtas, gan mūsdienīgas, tādas, kādas jauniešiem patiktu nēsāt, – uzsver Andrejs Ceļapīters.

 

Kā vienojošs elements


– Manuprāt, skolēnu formas varētu ieviest arī citās skolās. Tas tikai samazinātu krasās atšķirības skolēnu vidū, kas ģērbšanās ziņā varbūt nav tik izteiktas ikdienā, bet ir ļoti pamanāmas svētkos un svinīgu pasākumu laikā. Tā ka Madonas Valsts ģimnāzijas pirmais solis šai virzienā ir apsveicams, – spriež Jānis Sirmais. – Protams, ieviest skolas formas nav tik vienkārši. Un ne jau tādēļ, ka īpaši vajadzētu pārliecināt vecākus, bet drīzāk lielākas problēmas varētu radīt nepietiekamais finansiālais nodrošinājums ģimenēs.
Liezēres pašvaldības vadītājs, atceroties savu skolas laiku, atzīmē, ka sākumā skolas formas vēl bija jānēsā, bet vecākajās klasēs gan vairs ne.
– Tālaika skolēnu formas jau nevar salīdzināt ar tagadējām. Mainījies gan dizains, gan kvalitāte. Turklāt skolas forma nav vienāda visā Latvijā. Katrai skolai tā būs sava, līdz ar to kalpos kā atpazīstamības zīme un vienojošs elements. Katrā ziņā mana attieksme pret skolēnu formas ieviešanu skolās ir pozitīva, – saka Jānis Sirmais.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px