Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Rīgas „Dinamo” beidzās pirmā sezona Kontinentālajā hokeja līgā Krievijā (KHL).

Redakcija

Autors • 06.03.2009.

Burtu lielums

Šotrešdien ar trim zaudējumiem astotdaļfinālā pret Maskavas dinamiešiem, bet augsto
10. vietu kopvērtējumā Rīgas „Dinamo" beidzās pirmā sezona Kontinentālajā hokeja līgā Krievijā (KHL). Viedokli, kā vērtē mūsu komandas startu un vai „Dinamo"  komandas izveidošana sekmēs Latvijas hokeja attīstību, lūdzu izteikt Kalsnavas pašvaldības vadītāju Vitautu Bartušauski un Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Valentīnu Rakstiņu.

Visi jau iemet aci…

– Varbūt „Dinamo" komandas izveidošana arī nāks par labu Latvijas hokejam, bet vispirms būtu jāsasniedz zināms līmenis bez liekas runāšanas. Taču, ja runā, tad tai runāšanai būtu jāpārvēršas arī darbos. Mums diemžēl ir otrādi. Nenoliedzami, izcīnītā 10. vieta ir ļoti labs sasniegums, tomēr jādomā arī par to, kas notiks ar komandu, ja tajā netiks iesaistīti leģionāri, kaut gan tie ir visās komandās, – uzsver Vitauts Bartušauskis. – Izvērtējot komandas sniegumu, jāatzīst, ka kaut kā mūsējiem tomēr pietrūka – varbūt psiholoģiskās noturības, bet, iespējams, arī fi ziskās gatavības, jo bija reāli uzvarēt vismaz kādā no astotdaļfi nāla spēlēm. Un ne tikai pēdējā spēlē Rīgā, bet arī pirmajā spēlē Maskavā. Es domāju, tas nav slikti, ka „Dinamo" piedalās KHL, jo tas hokejistiem dod gan iespēju spēlēt, gan uzkrāt pieredzi un arī nopelnīt. Un es, protams, „Dinamo" spēles skatījos regulāri, bet kurš gan Latvijā tās neskatās? Visi jau iemet aci televizorā, ja spēlē mūsējie. Cita lieta, cik kuram iesāpas sirds, ja zaudē Latvijas hokejisti…

Faniem nav ko raudāt

– „Dinamo" hokeja komandas izveidošana noteikti vērtējama pozitīvi, un tā veicinās arī Latvijas hokeja attīstību kopumā. Konkurence KHL ir milzīga, bet bez tās nav iespējama hokejistu meistarības izaugsme. Jaunā hokejistu maiņa, kā Bērziņš un citi, nekad nebūtu iemācījušies tā spēlēt, ja nebūtu piedalījušies tik spēcīgā turnīrā, – spriež Valentīns Rakstiņš. – Arī izcīnītā 10. vieta ir ļoti augsts sasniegums. Var jau, protams, sapņot par lielām uzvarām un pirmajām vietām, bet es kā sportists varu teikt, ka ļoti liela nozīme ir pašai iespējai spēlēt tādos turnīros, ar tik spēcīgu konkurenci kā KHL. „Dinamo" komandas izveidošanu es pozitīvi vērtētu arī tad, ja tā
būtu izcīnījusi zemāku vietu. Protams, mūsējie astotdaļfinālā varēja gūt arī kādu uzvaru, it īpaši pēdējā spēlē Rīgā. Taču tas ir sports, un, ja astotdaļfinālā zaudēja arī „Salavat Julajev", līgas iepriekšējā gada čempions, tad mūsu hokeja faniem vispār nav ko raudāt. Domāju, mēs varam būt gandarīti, atskatoties uz „Dinamo" debiju KHL.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px