Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Rēzeknes domes atlaišana

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 09.05.2024.

Burtu lielums

Valdība ir devusi zaļo gaismu Rēzeknes domes atlaišanai. Likumprojekts, ko skatīs Saeima, paredz pašvaldībā iecelt pagaidu administrāciju. Viedokli par plānoto Rēzeknes domes atlaišanu lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētāja vietniecei Janīnai Grudulei un Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniekam Artūram Čačkam.

Ir jāpiemēro
– Es domāju, kaut kādas sankcijas, ja pašvaldība nepilda likumu, ir jāpiemēro, it sevišķi ņemot vērā, ka Rēzeknes domei tas nav pirmais gads, kad tā pieļauj likuma pārkāpumus. Turklāt atbildība būtu jāuzņemas ne tikai domes vadībai, bet visiem deputātiem, domes komitejām un komisijām, – uzskata Janīna Grudule. – Tas iztrūkums Rēzeknes pašvaldībā izskatās milzīgs, tie ir miljoni, nevis tūkstoši. Protams, tagad visām pašvaldībām ir grūti, nevienai neiet viegli, bet acīmredzot kaut kur kaut kas nav izdarīts pareizi, kaut gan Rēzeknes pašvaldību baudīja gan Valsts kontrole, gan citas kontrolējošas institūcijas. Galvenais, lai šajā situācijā neciestu Rēzeknes pilsētas iedzīvotāji. Cerams, ka pašvaldībā tiks iecelta kompetenta pagaidu administrācija, kura spēs profesionāli strādāt. Manuprāt, rīkot ārkārtas domes vēlēšanas nebūtu īsti pareizi, jo vairs nav tālu līdz kārtējām pašvaldību vēlēšanām. Tiktu iztērēti lieli līdzekļi un sanāktu strādāt apmēram tikai gads. Vai tas ir vajadzīgs?

Varētu arī neatlaist
– Diezgan grūti ir atbildēt, vai gadu pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām Rēzeknes dome būtu jāatlaiž, tas ir diskutabls jautājums. Katrs jau to politiku tomēr veido pa savam. Domāju, ka ES struktūrfondu finansējuma apturēšana bija lielākais akmens, kas Rēzeknes pašvaldību vilka zemē, – savukārt atzīst Artūrs Čačka. – Vienu brīdi Rēzeknes domes deputāti apzināti darbu boikotēja, norāva kvorumu, bet beigās tomēr saprata, ka labāk ir strādāt un pieņemt lēmumus. Patlaban, cik var spriest no masu medijiem, Rēzeknes dome virza savu darbību uz pozitīvo pusi, cenšas sabalansēt budžetu un īstenot citus uz to vērstus pasākumus. To ņemot vērā, es pat teiktu, ka Rēzeknes domi nevajadzētu atlaist, jo, ko tādu izdarīs pagaidu administrācija, lai situāciju mainītu, tāpēc naudas taču nebūs vairāk. Arī to, vai tas Rēzeknes iedzīvotājiem palīdzēs, nāks par sliktu vai labu, neņemos spriest. Jau tagad Rēzeknes pašvaldību stingri uzrauga un papildus kontrolē Finanšu ministrija. Taču, visticamāk, Saeima nobalsos par Rēzeknes domes atlaišanu, bet labi, ka vismaz gadu pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām netiek virzīts priekšlikums par ārkārtas vēlēšanu rīkošanu Rēzeknes domē.

10.05.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px