Nākamnedēļ, 6. oktobrī, LTV1 ēterā pulksten 19.05 populārajai skolēnu erudīcijas spēlei „Gudrs, vēl gudrāks" sāksies jau piektā sezona. Iepriekšējos gados ar dažādiem panākumiem, gūstot arī spožas uzvaras (kā Miķelis Dāvids RikveiIis), ir piedalījušies arī mūspuses skolu jaunieši. Viedokli par raidījumu un skolu jauniešu uzdrīkstēšanos lūdzu izteikt Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Ilzi Dreimani un Madonas novada domes deputātu Andreju Ceļapīteru.
Skatāmies ar interesi
– Šo raidījumu kopā ar meitenēm, kurām tas arī ļoti patīk, skatāmies regulāri un ar interesi. Tas palīdz gan atsvaidzināt, gan papildināt zināšanas. Ļoti jauks raidījums, kurā ik pa laikam piedalās arī mūsu, A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas, skolēni, un tādos gadījumos tam sekojam līdzi ar vēl lielāku interesi, – akcentē Ilze Dreimane. – Es ceru, ka arī šogad kāds no mūsējiem sadūšosies un piedalīsies raidījumā. Ikreiz pārņem lepnums, kad kāds no Madonas novada skolēniem gūst labus panākumus vai pat uzvar finālā. Vienīgais, ko varētu ieteikt nedaudz šajā spēlē pamainīt, ir dalībnieku izvēle, proti, ka tos, kuri reiz ir jau uzvarējuši, nevajadzētu atkārtoti aicināt piedalīties arī nākamajos gados. Citādi sanāk, ka daži tajā piedalās, kamēr tiek pabeigta 12. klase. Cik zinu, interesentu ir ļoti daudz, konkurence liela, līdz ar to vajadzētu dot iespēju spēlē piedalīties un gūt jaunu dzīves pieredzi lielākam skaitam bērnu.
Neatsverama pieredze
– Manā skatījumā, jebkura erudīcijas spēle vai intelektuāla viktorīna dod pozitīvu pienesumu. Tai gatavojoties, bērni iegūst ne tikai plašākas zināšanas. Tas ir formāts, kas skolu jauniešiem dod milzīgu neatsveramu pieredzi, pārvarot stresu un paverot iespēju sevi prezentēt televīzijas skatītājiem visā Latvijā. Tā nav joka lieta – izgaismotā studijā nostāties televīzijas kameru priekšā, neapjukt, koncentrēties, neļauties uztraukumam un pareizi atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem, – atzīst Andrejs Ceļapīters. – Prieks par katru jaunieti, kas piedalās šajā spēlē, bet jo īpaši – par Madonas novada skolēniem, kuri sevi ir parādījuši no labākās puses, demonstrējot izcilas, teicamas un labas zināšanas. Lielu darbu ir ieguldījuši gan paši skolēni, gan skolu vadība un skolotāji, kuri nereti paliek it kā otrajā plānā, bet kuru pienesums ir ļoti būtisks. Bieži vien šādās erudīcijas spēlēs piedalās tieši tie skolēni, kuriem ir aktīvi skolotāji, kas viņiem ne tikai palīdz sagatavoties, bet arī iedrošina piedalīties.
29.09.2017.