Madonas novada pašvaldība 2023. gadā dibinās jaunu iestādi – „Madonas novada pašvaldības policija", līdz ar to darbā tiek aicināts pašvaldības policijas priekšnieks ar iespēju piedalīties tās izveidošanā. Pieteikumi jāiesniedz līdz nākamā gada 5. janvārim (summētais darba laiks; darba alga pirms nodokļu nomaksas – 1700 eiro). Viedokli par pašvaldības policijas izveidi lūdzu izteikt Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri un pārvalžu vadītāju Dzelzavas un Sarkaņu pagastā Sandi Kalniņu.
Būs lielākas pilnvaras
– Šādu lēmumu ir pieņēmusi Madonas novada dome, un es, protams, atbalstu pašvaldības policijas izveidi. Par to iestājos jau kādus gadus desmit, – uzsver Guntis Ķeveris. – Atšķirībā no pašvaldības kārtībniekiem, kuri daudzus gadus darbojas mūsu novadā, pašvaldības policistiem būs lielākas pilnvaras, viņi varēs sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus, pilnvērtīgi sekot pašvaldības saistošo noteikumu ievērošanai un veikt citus uzdevumus. Savukārt kārtībnieki nebija tiesīgi sastādīt administratīvos aktus, viņi varēja tikai aprunāties, norādīt uz pārkāpumiem jeb, kā saka, pakratīt ar pirkstu. Lai izveidotu šādu jaunu iestādi, ir nepieciešams pašvaldības policijas priekšnieks, kas iesaistīsies šajā procesā. Būs arī jādomā par transporta nodrošināšanu pašvaldības policijai.
Varēs daudz ātrāk reaģēt
– To, ka novados jāveido pašvaldības policija, nosaka arī jaunais Pašvaldību likums. Tajā norma, ka tas būs jādara obligāti, tika iestrādāta jau sen. Uz to mēs raugāmies pozitīvi, ņemot vērā, ka gadījumos, kad nekavējoties nepieciešama kādas tiesībsargājošās iestādes klātbūtne, varēsim daudz ātrāk reaģēt, – atzīst Sandis Kalniņš. – Līdz šim mums pagastos bija divas iespējas – zvanīt pašvaldības kārtībniekiem vai Valsts policijai, bet tagad tie būs pašvaldības policisti, kas palīdzēs nodrošināt sabiedrisko kārtību, jo pašvaldības policija darbosies visā novadā, un tas ir ļoti svarīgi. Ik pa laikam jau uzpeld kādas nekārtības arī pagastos, kad likumsargu iejaukšanās ir vajadzīga vai nu saistībā ar alkohola lietošanu, vai trokšņošanu, vai vandalismu. Sadzīviski konflikti notiek, un to risināšanā arī pagasta pārvaldei ir jāiesaistās. Arī pats esmu diezgan daudz braucis, atsaucoties uz iedzīvotāju lūgumiem palīdzēt, bet man kā pārvaldes vadītājam pilnvaru no tiesiskā viedokļa ir vēl mazāk nekā pašvaldības kārtībniekiem. Taču, ja mums būs pašvaldības policija ar likumā noteiktajām pilnvarām, tad konfliktus varēsim novērst operatīvi.
23.12.2022.