Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pasažieru vilciena reisi

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 24.10.2019.

Burtu lielums

Vēl nav aizmirsies laiks, kad cesvainieši ļoti aktīvi iestājās par pasažieru vilciena saglabāšanu Cesvaines virzienā un pat rīkoja protesta akcijas, bet tas netika ņemts vērā. Tāpēc tagad patīkami pārsteidza satiksmes ministra T. Linkaita vizītes laikā mūspusē izteiktais solījums ne tikai vairs neslēgt nevienu dzelzceļa līniju, bet arī nopietni izvērtēt pasažieru vilciena reisu atjaunošanu līdz pat Gulbenei. Viedokli, kā vērtē šādu nākotnes perspektīvu, lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Jankovski.

 

Kādam vēl būtu jābrauc
– Tiekoties ar satiksmes ministru Cesvainē, arī mēs uzsvērām, ka dzelzceļu noteikti vajadzētu saglabāt, bet, lai veiktu pasažieru pārvadājumus, vajadzētu mūsdienīgākus vilcienus un tiem būtu jākursē līdz Žīguriem kā agrāk, varbūt pat būtu jālaiž tālāk uz Krieviju, – uzsver Vilnis Špats. – Redz, kā tai dzīvē ir. Kad savulaik 1999. gadā sāku strādāt par Cesvaines domes priekšsēdētāju, ļoti labi atceros, kā toreiz mēs cīnījāmies, lai pasažieru vilciena pārvadājumi Cesvainē tiktu saglabāti, bet viss tika likvidēts. Tika noņemtas arī paralēlās dzelzceļa sliedes, un tagad ir palikušas tikai vienas, pa kurām prečinieki Gulbenes un pretējā virzienā dodas vai katru dienu. Protams, tas būtu ļoti skaisti, ja šī ministra iecere īstenotos, bet ar vilcienu kādam jau vēl būtu jābrauc. Arī ministram teicām, ka, ja tiks īstenota iecerētā reforma, cilvēku novados paliks mazāk. Ministrs gan ir noskaņots optimistiski un jāvēl, lai tas arī izdotos. Katrā ziņā pasažieru vilciena atjaunošana pozitīvi ietekmētu arī tūrisma attīstību un palielinātu tūristu pieplūdumu arī mūsu novadā.

Tas būtu lieliski
– Tas būtu ļoti nozīmīgi arī attiecībā uz Dzelzavas pagastu, it īpaši Aizpurves iedzīvotājiem, kuri dzīvo ļoti tuvu dzelzceļa stacijai, – atzīst Andrejs Jankovskis. – Tik tiešām, šis jautājums ir izpētes vērts. Katrā ziņā dzelzceļa satiksme joprojām daudziem ir no liela svara, tāpēc tas būtu lieliski, ja atkal kursētu pasažieru vilciens. Droši vien dzelzceļa pakalpojumus izmantotu iedzīvotāji, kuri, piemēram, strādā Gulbenē vai darbu ir atraduši Madonā. Tā kā šajās pilsētās brīvu dzīvokļu tikpat kā nav, cilvēki savstarpēji kooperējas un uz darbu brauc ar vienu mašīnu. Attālums līdz darbavietai cilvēkiem jau rada lielākās problēmas. Taču, ja kursētu vilciens, iespējams, daļa brauktu tieši ar to. Tāpat studentiem tas būtu ļoti izdevīgi, jo braukt ar vilcienu tomēr ir ērtāk un arī lētāk.



25.10.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px