Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pasaules čempionāts hokejā

Redakcija

Autors • 22.05.2010.

Burtu lielums

Latvijas izlasei pasaules čempionāts hokejā beidzās jau pirmdien ar zaudējumu Čehijai un izcīnītu 11. vietu kopvērtējumā. Viedokli, kā vērtē Latvijas izlases sniegumu, vai, ņemot vērā optimistiskās prognozes par Latvijas izlases iekļūšanu astotdaļfinālā un pat ceturtdaļfinālā, nejūtas nedaudz vīlušies, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Agri Lungeviču un Madonas pilsētas pārvaldes vadītāju Gunti Ķeveri.

Atbilstoši sastāvam

– Latvijas hokeja izlase, ņemot vērā, ka tajā spēlēja daudz jaunu hokejistu, it īpaši aizsardzības līnijā, ir ieguvusi sastāvam atbilstošu vietu. Protams, veiksmes gadījumā mūsējie varēja arī pakāpties augstāk. Beidzamā spēle pret Čehiju parādīja, ka mūsu izlasei ir dažas problēmas – vai nu psiholoģiski, vai tehniskajā zīmējumā, kā rezultātā kaut kas nenostrādāja. Tā bija spēle, kurā varējām aizķerties, – spriež Agris Lungevičs. – Taču pats galvenais, ka esam palikuši pasaules hokeja elites grupā, kur spēlējam jau no 1997. gada. Es skatos gan Latvijas hokejistu, gan citu komandu spēles. Domāju, ka šogad par pasaules čempioniem atkal kļūs Krievijas hokejisti. Tas ir tāpēc, ka Krievijas valstsvienībai atšķirībā no citām netiek atteikts finansiālais atbalsts. Tajos turnīros, kur piedalās valstu visi spēcīgākie hokejisti, Krievija vienmēr ir viena no favorītēm, bet ne pati galvenā. Taču šā gada pasaules čempionātā tā gan pēc sastāva, gan arī snieguma ir stiprākā komanda.

Labs sasniegums

– Kad spēlē Latvijas izlase, arī es skatos hokeju. Vīlies neesmu, jo jau pārbaudes spēlēs bija redzams, ka mūsējiem iekļūt labāko astotniekā būs ļoti grūti. Protams, lielas veiksmes gadījumā šo uzdevumu varēja izpildīt, bet mums jāpriecājas jau par to, ka mūsu mazā valstiņa ir pasaules hokeja lielvalstu vidū un arī nākamgad, jau 15. reizi, startēs hokeja augstākajā divīzijā, – uzskata Guntis Ķeveris. – Spēcīgas komandas ir daudzās valstīs, kur arī ir izaugusi jauna hokejistu paaudze un hokeja attīstībā, atšķirībā no Latvijas, tiek investēti ļoti lieli līdzekļi. Kā, piemēram, Vācijā, kas vēl nesenā pagātnē nemaz nebija tik vērā ņemams pretinieks, bet šogad pirmoreiz jau spēlēs pusfinālā. Ja kāds saka, ka šāgada čempionātā mūsējie nospēlēja slikti, tās ir galīgas muļķības. Cik nav par mums stiprāku lielvalstu, kuru izlases tā arī nespēj iekļūt hokeja augstākajā divīzijā, neraugoties uz lielo finansiālo atbalstu hokejistiem. Katrā ziņā, mans vērtējums, atskatoties uz mūsu hokejistu sniegumu, ir pozitīvs. Viņu izcīnītā 11. vieta ir labs sasniegums.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px