Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Partiju finansējuma palielināšana

BAIBA MIGLONE

Autors • 31.10.2019.

Burtu lielums

Vakar izskatīšanai Saeimā iesniegta vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīta iniciatīva, kas paredz atlikt būtisku partiju finansējuma palielināšanu no nākamā gada.

„Manabalss.lv" informē, ka nepieciešamais parakstu skaits par minēto iniciatīvu savākts nepilnu divu nedēļu laikā, turklāt iedzīvotāju īsā laikā izrādītais atbalsts ir otrais lielākais platformas vēsturē. – Kā jūs vērtējat iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanu, kas tiek virzīta steidzamības kārtā? – vakar vaicāju Lubānas novada domes priekšsēdētājam Tālim Saleniekam, kā arī Ošupes un Barkavas pagasta pārvalžu vadītājam Aigaram Šķēlam.

Nekorekta rīcība
– Es personīgi atbalstu iedzīvotāju iniciatīvu, kas paredz šo iniciatīvu atlikt. Jo, ja mēs skatāmies uz to, kas pašlaik notiek valstī, – gan uz partiju solījumu nepildīšanu, gan izveidojušos situāciju ar pedagogu un mediķu algām, nezinu, kas pēkšņi tāds notika, lai tik steidzami partijām palielinātu finansējumu, – spriež Tālis Salenieks.
– Manuprāt, ļoti nekorekts, nepārdomāts lēmumprojekts, ko varēja atļauties pašlaik izmantot partijas. Tāpat līdzīgi mēs skatījāmies gadījumā ar Lubānas pansionāta slēgšanu. Tur nepieciešami ieguldījumi centralizētās apkures ierīkošanai, bet tiek uzskatīts, ka tas ir dārgi, jo tas izmaksātu 30 tūkstošus eiro, taču tai pašā laikā valstī atrodas miljoni, kurus var ieguldīt partiju kasēs. Es domāju, ka pilnīgi nekas nenotiktu, ja viņiem nākamgad finansējumu nepalielinātu. Tas būtu korekti arī pret citām partijām un vispār pret vēlēšanu sistēmu kā tādu. Ja vēl pieņemtu lēmumu, ka šis finansējums stājas spēkā ar nākamajām Saeimas vēlēšanām un ar mazāku finansējumu, manuprāt, pilnīgi pietiktu.

Ideja nav slikta
– Ideja varbūt arī nav slikta – mazināt partiju atkarību no ziedotāju naudas, – atzīst Aigars Šķēls.
– Bet, ka tas tagad tiek virzīts tādos tempos, tik ļoti steidzīgi, tas man nešķiet īsti pareizi un liek aizdomāties par to, ka varbūt viena otra partija, kas patlaban mums ir valdošās, sāk šaubīties, vai iegūs atbalstu nākamajās vēlēšanās, un šobrīd vēlas nodrošināt sev kaut kādu finansējumu, gatavojoties tām. Bet tās ir manas subjektīvās domas.
Jā, pati doma nav peļama, bet tad varbūt vispār vajag pārskatīt šo sistēmu, stingri ierobežojot ziedotāju summas. Un paralēli domāt arī par sabiedriskajiem plašsaziņas līdzekļiem, lai tie kļūtu mazāk atkarīgi no reklāmdevēju finansējuma. Man gribētos uz to visu kaut kā kopumā skatīties, nevis tikai vienkārši partiju kasēs iedod lielāku naudiņu.


01.11.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px