Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Partijas „Vienotība” nākotne

BAIBA MIGLONE

Autors • 17.08.2017.

Burtu lielums

Sestdien, 19. augustā, paredzēts partijas „Vienotība" kongress, kurā tiks pārvēlēta politiskā spēka vadība, uz ko tiek liktas lielas cerības. – Kā jūs vērtējat partijas nākotni? – vakar vaicāju Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājai Ilzei Dreimanei un Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam.

Esmu vīlusies
– Nevienā no trim partijas priekšsēdētāja amata kandidātiem es nesaskatu potenciālu, kurš varētu paveikt to, kas partijai šobrīd vajadzīgs, – uzrunāt sabiedrību, sakārtot partijas iekšējās lietas, – atzīst Ilze Dreimane, kas ir „Vienotības" Madonas nodaļas vadītāja, piebilstot, ka pati uz kongresu nebrauc.
– Esmu vīlusies līdzšinējās partijas vadības darbībā, gan tajā, kā tika kārtotas iekšējās lietas, gan jautājumā par tā saucamo sešnieku. Man bija cita nostāja par to, kā būtu bijis jārīkojas. Manuprāt, būs ļoti grūti partiju savākt kopā un restartēties. Īstenībā jau, runājot kopumā par partijām Latvijā, vajadzētu domāt par apvienošanos, nevis jaunu partiju izveidi. Būtu jāiziet no tā apburtā loka, kad, kā saka – kur divi latvieši, tur trīs partijas, un būtu jāspēj radīt skaitliski lielāku un kvalitatīvāku politisko spēku.

Tendences nav iepriecinošas
– Es uz kongresu nebraukšu, jo īstenībā partija par laukiem neliekas ne zinis. Tāda diemžēl kopumā ir „Vienotības" politika. Man jau vispār šķiet, ka tās partijas Rīgā tik ar to vien nodarbojas, kā dala savas ietekmes zonas. Piemēram, vai kāds no „Vienotības" vadības painteresējās, kā aizritēja pašvaldību vēlēšanas Cesvainē, bet, ja kaut kur jāpazīmējas, tad jau gan tiek pieminēts, ka Cesvainē „Vienotība" pie varas. Nu nav nekāda „Vienotība" pie varas, es kandidēju no vēlētāju apvienības. Partija mūs sauc kopā tikai tad, kad nāk Saeimas vēlēšanas, lai tad nu mēs par viņiem iestājamies, bet, kad mums uz laukiem būtu vajadzīgs atbalsts, tad vispār neliekas ne zinis, varbūt tikai – par dažām lielākajām pilsētām, – ne bez sarūgtinājuma par „Vienotības" līdzšinējām nostādnēm runā Vilnis Špats.
– Es saprotu, ka valsts attīstībai ir svarīgi, lai „Vienotība" pastāvētu, jo ir jau spēki, kas berzē tik rokas, lai tā nogrimtu, jo kas tad mums paliek – zaļie un zemnieki, un latvieši, kuri sadalījušies n-tajās mazajās partijās, kā arī „Saskaņa". Zaļie un zemnieki jau, kā redzam no pieredzes, ir gatavi slēgt vienošanos ar jebko, respektīvi, arī ar „Saskaņu", un tad tas virziens valstī paliek kreiss. Īstenībā tendences nav labas. Savu roku pie „Vienotības" norakšanas pielika arī Āboltiņa. Viņai vajadzēja laicīgi paiet malā.

18.08.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px