Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Parakstīties vai nē

Redakcija

Autors • 26.04.2008.

Burtu lielums

Jau vairāk nekā nedēļu turpinās parakstu vākšana par ierosināto grozījumu pensiju likumā. Viedokli, vai šis priekšlikums ir atbalstāms un vai tas nesagraus esošo pensiju sistēmu, lūdzu izteikt Barkavas un Murmastienes pašvaldību vadītājus Staņislavu Smelteru un Modru Vilkaušu.

Aktīvākai rīcībai

– Lai būtiski palielinātu pensijas, protams, ir nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, taču cita ceļa nav. Mūžīgi jau pensionāri nevar dzīvot trūkumā, tāpēc, es domāju, ir jāiet un jāparakstās, neraugoties uz to, ka nav skaidras atbildes, vai ierosinātā grozījuma pensiju likumā īstenošana sagraus esošo pensiju sistēmu, – uzskata Staņislavs Smelters. – Tas, nenoliedzami, ir grūts jautājums. Ne jau velti par to tiek izteikti tik atšķirīgi un bieži vien diametrāli pretēji viedokļi. Grozījuma autori un tā atbalstītāji saka vienu, bet valdības vīri – ko citu. Taču jebkurā gadījumā šādas aktivitātes rosina arī valdību un Saeimu aktīvākai rīcībai un konkrētiem soļiem pensionāru dzīves līmeņa paaugstināšanai, gan divas reizes gadā indeksējot pensijas, ņemot vērā patēriņa cenu pieaugumu, gan paaugstinot piemaksu par darba stāžu ar šāgada 1. jūniju no 19 līdz 40 santīmiem. Savukārt attiecībā uz to, vai arī es iešu parakstīties, nav divu domu, jo, ja jau pagasta iedzīvotāji parakstās, vai tad pašvaldības vadītājs var rīkoties citādāk? Ir taču jābūt kopā ar tautu!

Prasības ir pamatotas

– Pensionāru prasības neapšaubāmi ir pamatotas. Tas nav pareizi, ka pensionārs, kurš visu mūžu ir godprātīgi nostrādājis, saņem mazāku pensiju par valstī noteikto minimālo algu. Protams, vienai daļai pensijas ir pietiekami lielas, bet tā, es domāju, ir pensionāru mazākā daļa. Pateicoties parakstu vākšanai un citām līdzīgām aktivitātēm, valdība ir spiesta rēķināties ar izvirzītajām prasībām, ja tās atbalsta pietiekami liela tautas daļa, un tās tik viegli vairs nevar atļauties ignorēt, – uzsver Modra Vilkauša. – Pati vēl neesmu parakstījusies, bet domāju, ka noteikti to izdarīšu. Ir taču jāparakstās kaut vai tās paaudzes vārdā, kas visu savu darba mūžu ir nesavtīgi strādājusi, bet, neraugoties uz to, saņem mazas pensijas. Protams, pilnīgas taisnības jau droši vien nekad nebūs, bet mums uz to vismaz ir jātiecas. Un arī valdībai ir jādomā un jārod risinājums, lai esošā pensiju sistēma netiktu sagrauta arī tādā gadījumā, ja tiek savākti nepieciešamie paraksti un ierosināto grozījumu pensiju likumā pēc tam atbalsta Saeima vai par to referendumā nobalso tauta. Jā, valdība jau tagad pensijas indeksē daudz lielākā apjomā nekā iepriekšējos gados, bet inflācijas pieaugumu tas joprojām nespēj nosegt.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px