Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Par premjera kandidātiem.

Redakcija

Autors • 07.12.2007.

Burtu lielums

Ceturtdien Valsts prezidents Valdis Zatlers tikās ar visiem trim premjera amata kandidātiem – Valdi Dombrovski („JL"), Ivaru Godmani (LPP/"LC") un Edgaru Zalānu (TP). Viedokli, kuram no kandidātiem vajadzētu uzticēt veidot jauno valdību un vai tajā noteikti būtu jāiesaistās arī „Jaunajam laikam", lūdzu izteikt Ērgļu novada Sausnējas pagasta pārvaldes vadītāju Lienu Kārkliņu un Murmastienes pašvaldības vadītāju Modru Vilkaušu.

Jāuztic jaunajiem

– Labāk jau būtu, ja visas partijas atteiktos no savām ambīcijām un sāktu strādāt, domājot par Latvijas valsts interesēm, nevis kašķētos un mētātos ar apvainojumiem cits cita adresē, ka kāds kaut ko nav izdarījis vai izdarījis ne tā. „Jaunais laiks" savulaik jau bija pie varas, kāpēc tad neparādīja, ko var? Katrā ziņā man nepatīk, ka „Jaunais laiks" vainu vienmēr meklē citos, bet neieskatās sevī un neizvērtē pats savu rīcību, – uzsver Liena Kārkliņa. – Es domāju, ka tagad veidot valdību vajadzētu uzticēt Edgaram Zalānam, kas līdz šim MK nav vadījis. Turklāt viņš ir strādājis pašvaldībā, tātad ļoti labi zina, kādas problēmas satrauc sabiedrību un ir aktuālas iedzīvotājiem. Iespējams, tieši šī pieredze viņam labāk nekā citiem, kuri visu šo laiku pa augšu vien ir grozījušies un īsti nezina, kā tauta dzīvo, ļautu saprast, kādi lēmumi jāpieņem, lai dzīvi savas valsts iedzīvotājiem padarītu vieglāku.

A. Kalvīša valdība 2

– Piemērots kandidāts premjera amatam man šķiet V. Dombrovskis, bet es stipri šaubos, vai Valsts prezidents aicinās viņu sastādīt jauno valdību. Un pat ja viņš tiktu nominēts un apstiprināts šajā amatā, tas nāktu tikai par sliktu „Jaunajam laikam", jo viņi ar dažām partijām tā īsti sastrādāties nemaz neprot vai arī negrib, vai varbūt vienkārši nevēlas pārkāpt savus principus, – spriež Modra Vilkauša. – Katrā ziņā uzminēt īsto iemeslu ir grūti, taču skaidrs ir arī tas, ka, visticamāk, uzņemoties šādā situācijā premjera pienākumus, V. Dombrovskim nekas labs tur nesanāks. Un tad gan citi, piemēram, pirms 10. Saeimas vēlēšanām, varēs teikt, cik viņš slikti valdību vadījis… Domāju, ka tās ir naivas cerības, ka valstī pēc jaunās valdības izveides kaut kas būtiski mainīsies. A. Kalvīša valdība 2 vien būs, jo E. Zalāna izvirzīšana jau ir likumsakarīga. Ja mēģinās darīt kaut ko citādi, nekā uzskata valdošā koalīcija, ātri vien viņam aplauzīs ragus. Varbūt valdību veidot vajadzētu uzticēt pieredzējušajam I. Godmanim, kurš savulaik, neraugoties uz pieļautajām kļūdām spēja daudz paveikt un izdarīt. Es gan šaubos, vai arī viņš spēs veikt lielas izmaiņas, jo tādā gadījumā arī viņš, kā saka, tiks noņemts no trases…

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px